Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Chłopcy z Mordarki mistrzami gminy w piłce nożnej szkół podstawowych!

15.05.2017
Kolejne piłkarskie emocje za nami! Tym razem do rywalizacji o tytuł Mistrza Gminy Limanowa w piłce nożnej i awans na zawody powiatowe walczyli uczniowie szkół podstawowych.  W wyniku przeprowadzonych wcześniej eliminacji  do etapu gminnego zakwalifikowało się sześć drużyn: Nowe Rybie, Mordarka, Stara Wieś nr 1, Siekierczyna nr 2, Męcina nr 2 oraz Rupniów.  Emocji nie brakowało nawet przez chwilę. Zaangażowanie młodych zawodników w grę i zacięta walka o każdą  piłkę potwierdziły,  że rozgrywane na Orlikach zawody w  piłce nożnej to jedno  z najważniejszych i najbardziej wyczekiwanych  wydarzeń w kalendarzu  szkolnych zawodów sportowych. Mecze obfitowały w wiele ciekawych akcji a ogromne skupienie i wola walki młodych zawodników dały publiczności możliwość podziwiania naprawdę świetnej gry.

W pierwszym półfinale drużyna  z Mordarki wysoko pokonała Męcinę nr 2. W  drugim półfinale drużyna z Nowego Rybia zmierzyła się ze Starą Wsią I. Przepisowy czas gry, czyli 2 x 7 minut zakończył się bezbramkowym remisem. O rozstrzygnięciu zadecydowały rzuty karne w których lepsza okazała się drużyna z Nowego Rybia. Mecz o trzecie miejsce pomiędzy Starą Wsią i Męciną nr 2 zakończył się zwycięstwem drużyny z Męciny. W pełnym emocji finale drużyna z Mordarki pokonała Nowe Rybie, tym samym drugi rok z rzędu uzyskując tytuł Mistrza Gminy Limanowa w piłce nożnej szkół podstawowych!
Zwycięska drużyna grała w składzie: Bargieł Kamil , Czachura Łukasz , Dąbrowski Kacper ,Florek Mateusz, Jędrzejek Mateusz, Kądziołka Adrian, Mąka Bartłomiej, Rusin Sebastian, Wojtas Adrian, Zagórowski Marcin.

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce – SP Mordarka


II miejsce – SP Nowe Rybie
III miejsce – SP Męcina nr 2
IV miejsce – SP Stara Wieś nr 1
Udział: SP Rupniów, SP Siekierczyna nr 2

Podsumowania Turnieju oraz wręczenia nagród, dyplomów i pucharów dokonał Wojciech Korabik – Kierownik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Gminy Limanowa.  Podziękował on również zawodnikom i nauczycielom za udział we wszystkich sportowych zmaganiach, gdyż dzisiejsze rozgrywki w piłce nożnej były ostatnimi  w ramach kalendarza szkolnych zawodów sportowych na rok 2016/2017.

Chłopcom z Mordarki oraz ich opiekunowi – Januszowi Zelkowi gratulujemy zwycięstwa i życzymy sukcesu na zawodach powiatowych 18 maja!


Liczba wyświetleń: 3874
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne