XI Gminny Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Stanisława Wyspiańskiego w Zespole Szkół w Rupniowie

07.04.2017
Dnia 5 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół w Rupniowie odbył się XI Gminny Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Stanisława Wyspiańskiego. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów postacią i twórczością wybitnego dramaturga, poety i malarza. Konkurs adresowany był do uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej oraz wszystkich klas gimnazjum, a przebiegał w dwóch kategoriach:
- konkurs recytacji poezji lub fragmentu dramatu
- konkurs śpiewamy poezję Stanisława Wyspiańskiego

Swoją obecnością organizatorów przedsięwzięcia zaszczycili krakowscy artyści: Alina Kamińska – aktorka Teatru Bagatela, Ewa Niewdana-Hady - wokalistka, Łukasz Rybarski – aktor, reżyser, artysta „Kabaretu pod Wyrwigroszem”, Małgorzata Lenartowicz Starszy Wizytator Małopolskiego Kuratorium Oświaty w Krakowie,  Ilona Szczepańska ze Szkoły Muzycznej w Trzcianie oraz Joanna Michalik pełniąca funkcję dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej. Na Konkurs przybyli przedstawiciele Gminy Limanowa: Zastępca Wójta Marian Mąka, Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół w Limanowej Edyta Król, oraz Wojciech Korabik – kierownik Wydziału Kultury i Promocji.

Do XI edycji Konkursu  przystąpiło 9 szkół w terenu Gminy Limanowa. Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom: umiejętnie recytowali wybrane przez siebie utwory, wspaniale przygotowali i zaprezentowali poezję śpiewaną.Po zmaganiach recytatorskich i wokalnych, zaproszeni artyści przeprowadzili warsztaty recytacji i śpiewu dla uczestników konkursu, udzielili cennych wskazówek, docenili pracę i zaangażowanie uczniów. Byli pod wrażeniem wysokiego poziomu, jaki zaprezentowali przedstawiciele poszczególnych szkół. Stwierdzili, że uczniowie gminy Limanowa posiadają bardzo wiele talentów, które powinni rozwijać.

Koordynatorami konkursu byli następujący nauczyciele: Małgorzata Nowak, Magdalena Raczek, Maria Smoter wraz z dyrekcją szkoły Danutą Dębską oraz Robertem Piwowarczykiem.

Lista laureatów:
Konkurs recytacji poezji lub fragmentu dramatu:
Szkoła podstawowa:
I miejsce: Agnieszka Nowak - Męcina II
II miejsce: Łukasz Jasica - Mordarka
III miejsce: Kamil Michalik - Pisarzowa

Konkurs recytacji poezji lub fragmentu dramatu:
Gimnazjum:
I miejsce: Mateusz Gądek – Pisarzowa
II miejsce: Sandra Duplak - Pasierbiec
III miejsce: Marta Szewczyk - Mordarka
III miejsce: Aleksandra Woźniak - Męcina I