Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Sukces Jakuba Lachora na powiatowym etapie Turnieju BRD

26.04.2017
Dnia 25 kwietnia br. w Zespole  Placówek Oświatowych w Kasince Małej po raz kolejny odbył się powiatowy etap  Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Na powiatowym szczeblu konkursu gminę Limanowa reprezentowali uczniowie z Zespołu szkół nr 1 w Męcinie, którzy zwyciężyli etap gminny turnieju. Głównym celem turnieju jest upowszechnianie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie właściwych zachowań wobec innych uczestników ruchu, utrwalanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz promowanie roweru jako formy czynnego spędzania wolnego czasu.
Zawodnicy musieli wykazać się zarówno wiedzą teoretyczną jak i praktyczną. Pod czujnym okiem opiekunów rozwiązywali test ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Przed specjalistami w ratownictwie medycznym – ratownikami z Auto Moto Klubu Limanowa – prezentowali swoje umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Natomiast wyznaczeni sędziowie oceniali sprawność w pokonywaniu toru przeszkód na rowerze. Suma punktów za wykonanie wszystkich zadań zdecydowała o kolejności miejsc, a nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Limanowej.
Miło nam poinformować, że I miejsce w klasyfikacji indywidualnej szkół gimnazjalnych zajął Jakub Lachor - uczeń Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Męcinie.

Zwieńczeniem współzawodnictwa było przyznanie miejsc i wręczenie nagród. Dzięki ofiarności licznych sponsorów, w tym Starosty Powiatu Limanowskiego, Wójta Gminy Limanowa, Wójta Gminy Mszana Dolna, Burmistrza Miasta Limanowa, Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu, Kuratorium Oświaty w Krakowie a także wielu lokalnych darczyńców, zwycięzcy oraz uczestnicy turnieju otrzymali cenne nagrody rzeczowe (m.in. rowery górskie i tablety) oraz okolicznościowe puchary.

Jakubowi oraz jego opiekunowi - Włodzimierzowi Stasikowi gratulujemy!


Liczba wyświetleń: 2732
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne