Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

„Ja i moi uczniowie” - wystawa prac Agnieszki Pałki i jej podopiecznych

10.04.2017
„Ja i moi uczniowie”. To tytuł aktualnie prezentowanej w limanowskiej Galerii Sztuki wystawy. Jest szeroka stylistycznie, bo przedstawiane są: różnorodne malarstwo akwarelowe, pastel, fotografia oraz modelarstwo. Jest szeroka tematycznie, bo ogółem swój artystyczny dorobek eksponuje na ścianach galeryjnych ogółem aż kilkanaście osób. „Jest bardzo ciekawa. Skutecznie przełamuje nastrój tego brzydkiego, chmurnego popołudnia” – dało się słyszeć od uczestników wernisażu, który odbył się 6 kwietnia. Swoje prace prezentuje Agnieszka Pałka oraz jej szkolni podopieczni.


Pogoda nijak nie miała niekorzystnego wpływu na frekwencję. Licznie zebraną publiczność – przedstawicieli władz lokalnych, grono pedagogiczne z Zespołu Szkół nr 1 w Starej Wsi, a szczególnie artystów – powitała dyrektor książnicy.Najpierw pokrótce przedstawiła artystyczny biogram a następnie podziękowała pani Agnieszce, patronce i kuratorce wystawy, nauczycielce ze szkoły w Starej Wsi. – Aby realizować siebie, nieraz trzeba o sobie zapomnieć. Tę znaną ideę Agnieszka pięknie i skutecznie wciela w życie poprzez realizację procesu wychowania estetycznego swoich uczniów. Jej podopieczni to ludzie wrażliwi na piękno, kreatywni, z bogatą wyobraźnią. Dzisiaj mamy okazję naocznie widzieć to w naszej Galerii. –  mówiła Joanna Michalik. Następnie głos zabrała Agnieszka Pałka. – Dziękuję moim uczniom oraz absolwentom. Dziękuję i gratuluję rodzicom tych wspaniałych młodych artystów. Zależało mi, aby na tej wystawie móc zaprezentować przede wszystkim właśnie ich prace oraz talent twórczy. – podkreślała artystka.
               
Następnie zaanonsowała każdego ze swoich podopiecznych, wyjaśniając krótko czym konkretnie od strony artystycznej i jakim rodzajem sztuki się zajmuje. Każdy z nich zebrał sążne brawa. Brawa w pełni zasłużone. Gołym okiem widać w pracach młodych artystów talent oraz – na tym, młodym jeszcze etapie artystycznej działalności – autentyczny żar i pasję. To natenczas chyba najistotniejsze. Na podsumowanie części oficjalnej wernisażu głos jeszcze zabrała  Halina Mąka, dyrektor ZS nr 1 w Starej Wsi. Dołączyła się do gratulacji oraz życzyła wielu sukcesów na przyszłość, zarówno pani Agnieszce jak i jej podopiecznym.

Patrząc na tę wystawę – te powinny nadejść, niewykluczone że już w niedalekiej przyszłości. Wystawę można zwiedzać (a proszę wierzyć: świetnie się ją ogląda) do 26 kwietnia.
 
Lista  uczniów biorących udział w wystawie:
 • Filip Biernat (ZS w Starej Wsi, malarstwo akrylowe, pastel)
 • Anna Janik (ZS Starej Wsi , malarstwo akrylowe)
 • Aneta Kita (ZS w Starej Wsi, pastel)
 • Marta Kuzar (ZS w Starej Wsi, pastel, rysunek)
 • Wiktoria Mamak (ZS w Starej Wsi, rysunek)
 • Bartosz Marcisz (ZS w Starej Wsi, rysunek, pastel)
 • Gabriela Nowak (ZS w Starej Wsi, rysunek, pastel)
 • Julia Postrożny (ZS w Starej Wsi, modelarstwo)
 • Patrycja Trojanowska (ZS z Starej Wsi, pastel, rysunek)
 
Absolwenci:
 • Aleksandra Kędroń  (pastel, rysunek)
 • Jan Mąka (rysunek)
 • Ryszard Wielowski (fotografia)
 
Gościnnie:
 • Łucja Stanisz (rysunek)


Liczba wyświetleń: 3015
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne