Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Wystawa prac uczestników warsztatów koralikowych w Domu Kultury w Pisarzowej

06.03.2017
4 marca w Klubie Kultury w Pisarzowej miała miejsce wystawa prac uczestników warsztatów artystycznych, których „dobrym duchem” i pomysłodawcą jest Małgorzata Górka.

Rok temu wykluł się z Jej inicjatywy pomysł na warsztaty koralikowe dla dzieci. Ale na kolejnych zajęciach przybywało nie tylko uczestników, ale i pomysłów na techniki artystyczne, stąd tak szeroki wachlarz form wystawionych prac: wszystkie rodzaje haftu, prace szydełkowe i dziergane na drutach, orgiami, bibułkarstwo we wszelkich możliwych odmianach, biżuteria i ozdoby koralikowe, decoupage i wiele innych, czasami naprawdę innowacyjnych i autorskich technik, jak chociażby zamiana pospolitych rzeczy w dzieła sztuki: kolorowych rajstop w kwiaty, skarpet w bałwanki czy rękawiczek w stado kurczaków.
W chwili obecnej warsztaty przybrały formę cotygodniowych, sobotnich spotkań (od godz. 11.00- 13.30 w Domu Kultury w Pisarzowej), a lista ich uczestników to świetny przykład na to, że pasja może scalić cztery pokolenia Pisarzowian niejako z marszu i bez formalnych zabiegów. Oto lista członków tej nieformalnej grupy: Małgorzata Górka, Antonina Lubera,  Sabina Fraczek, Anna Raczek, Ewa Pawłowska,  Marta Pawłowska,  Zofia Rosiek, Weronika Frączek,  Anna Rosiek, Marysia Raczek, Natalka Ciuła, Gosia Dutka, Oliwia Dutka, Natalia Dutka, Julka Smoleń, Eliza Smoleń, Emilka Ciuła, Roksana Frączek, Jola Słowiak, Marlena Golonka, Dominik Golonka, Magda Górska, Ania Pawłowska, Natalka Krzyżak, Natalka Pajor, Julka Sukiennik, Damian Rosiek, Marlena Rosiek, Wiktoria Tabor, Filip Tabor, Bartosz Fraczek, Ania Górka.
Na wystawie było tłoczno, sympatycznie, kolorowo i … ciasno! Przygotowane stanowiska w formie czterech pór roku zapełniły się błyskawicznie pracami uczestników, zarówno tymi tworzonymi na warsztatach, jak i wypracowanymi w domu, dzięki czemu Goście, odwiedzający wystawę, po prostu nurkowali w bogactwie formy i treści, bez możliwości wynurzenia się na powierzchnię przed upływem godziny. Atrakcyjność wystawy jest poza wszelką dyskusją, wystarczy obejrzeć zdjęcia. Ale jak pracochłonna praca poprzedza te cudeńka, demonstrowały Panie: Antonina Lubera, Sabina Frączek i Marta Pawłowska, które na żywo, w kilku różnych technikach rękodzielniczych, tworzyły unikatowe dzieła sztuki.
Dziękujemy Twórcom, Gościom, którzy odwiedzili wystawę, Gminie Limanowa za udział w osobie Pana Wojciecha Korabika z Wydziału Kultury i Promocji, a dzieciakom z warsztatów za dbanie o Gości i kwiaty dla Pań  z okazji Dnia Kobiet.
Plany uczestników warsztatów na 2017 rok mają jeszcze większy rozmach, czekamy na doniesienia o sukcesach i życzymy powodzenia!


Liczba wyświetleń: 3734
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne