Wiosenny konkurs recytatorski w Szkole Podstawowej w Starym Rybiu

28.03.2017
Uśmiech, radość i dobra zabawa towarzyszyły pierwszego dnia wiosny wychowankom Szkoły Podstawowej w Starym Rybiu. Tradycyjnie oczywiście nie mogło obejść się bez pożegnania zimowej Marzanny i powitania wiosny śpiewem, ale to nie wszystko…
W placówce tej nauczyciele zorganizowali międzyszkolny konkurs recytatorski pod hasłem „Poeci bawią dzieci”.  Przedsięwzięcie wzbudziło wiele emocji zarówno wśród uczestników, jak i jurorów.

Do rywalizacji o miejsce na podium włączyły się dzieci z oddziału  przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III z sąsiedniej Szkoły Podstawowej w Nowym Rybiu. Komisja miała „ciężki orzech do zgryzienia”, bowiem wszyscy starali się jak najlepiej zaprezentować wybrany przez siebie wiersz. Po wyłonieniu zwycięzców i wręczeniu nagród nadszedł czas na wspólną zabawę. Spotkanie zwieńczono słodkim poczęstunkiem.

Miejmy nadzieję, iż konkurs recytatorski stanie się naszą coroczną tradycją, do której dołączą pobliskie szkoły.