Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Winter Kajet Cup - za nami pierwsze piłkarskie zmagania!

08.03.2017
Za nami pierwsze rozgrywki w  ramach zimowej edycji turnieju piłki nożnej Winter Kajet Cup  organizowanego  przez LKS Mordarka pod patronatem Wójta Gminy Limanowa. W sobotę 4 marca jako pierwsze do rywalizacji na hali sportowej w Mordarce przystąpiły drużyny Skrzatów, czyli dzieci urodzonych w roku 2010 i młodszych. Do rozgrywek zgłosiło się 9 zespołów:  AP Limanovia, Orkan Szczyrzyc, AP Mam Talent, Academy Dobra, Sokół Slopnice, Fundacja Wyłącz Telewizor Tenczynek, Sandecja 2010, Lks Mordarka oraz Płomień Limanowa. Turniej rozegrany został systemem każdy z każdym, dlatego wszystkie drużyny zagrały  po 8 meczy.  Każdy z małych piłkarzy dawał z siebie wszystko, widać było ogromne zaangażowanie i wolę walki. Równie zaangażowani byli rodzice, którzy z  ogromną energią kibicowali swoim pociechom, każda zdobyta bramka, czy ciekawie rozegrana akcja, nagradzana była gromkimi brawami.

Ogromnym zainteresowaniem zarówno dzieciaków jak i kibiców cieszył się pokaz Pawła Smolenia, który  w listopadzie 2016 r. wywalczył Mistrzostwo Świata w pokazach Kata kategorii czarnych pasów Federacji W. U. M. A. (World United Martial Arts). Przyszli mistrzowie z zapartym tchem śledzili każdy krok mistrza Pawła, który po pokazie poświęcił dzieciakom swoją uwagę, cierpliwie odpowiadając na każde pytanie. Na koniec rozgrywek wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowy puchar, każde dziecko upragniony medal. Wręczono też statuetki za wyróżnienia indywidualne:
 
  • Najlepszy Zawodnik: Jakub Bolsęga z Orkana Szczyrzyc
  • Najlepszy Bramkarz: Bartosz Adamczyk AP Limanovia
  • Najlepszy Strzelec: Witold Mrożek, AP Limanovia
 
Przyznano też dyplomy za:
  • najładniejszą bramkę – Filip Frączek, AP Mam Talent,
  • najładniejszą paradę bramkarza – Antoni Mąka LKS Mordarka,
  • najszybszą bramkę – Wojciech Kopeć, Sokół Słopnice,
  • najładniejszą asystę – Bartosz Kot FW TV Tenczynek,
  • najładniejszą interwencję obrońcy - Arkadiusz Tokarczyk, Sandecji 2010.
Dyplomem nagrodzono też drużynę Limanovii za najładniejszą akcję w turnieju. Organizatorzy pamiętali też o dyplomie za największe poświęcenia w grze, który przydzielony został dla zawodnika z Sokoła Słopnice za stracony w trakcie meczu mleczak.

Klasyfikacja końcowa:
1.      AP Limanovia
2.      Orkan Szczyrzyc
3.      AP Mam Talent
4.      Academy Dobra
5.      Sokół Slopnice
6.      Fundacja Wyłącz Telewizor Tenczynek
7.      Sandecja 2010
8.      Lks Mordarka
9.      Płomień Limanowa
 
Dzień później – w niedzielę 5.03.2017 r., do rywalizacji przystąpili zawodnicy w kategorii wiekowej Żaki. Zawody prowadzone były równocześnie na dwóch halach sportowych - przy Zespole Szkół nr 1 w Limanowej (Ekonom), oraz na hali sportowej w Mordarce. W turnieju zagrało aż 14 drużyn. W fazie grupowej rozegranej w Ekonomie wyłoniono po 2 zwycięskie drużyny, zaś w rozgrywkach grupowych przeprowadzonych w Mordarce wyłoniono 2 zwycięzców, a drużyny z drugich miejsc rozegrały mecz barażowy.

Stawką eliminacji był udział w Lidze Mistrzów, rozgrywanej w systemie każdy z każdym na hali w Ekonomie. Drużyny, które w rozgrywkach grupowych zajęły niższe pozycje, zagrały na hali w Mordarce pod szyldem Ligi Europy. Po zakończonych rozgrywkach wszyscy zawodnicy otrzymali z rąk Wicewójta Gminy Limanowa – Mariana Mąki oraz Kierownika Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Gminy Limanowa –  Wojciecha Korabika pamiątkowe medale i puchary.Wręczono też statuetki za wyróżnienia indywidualne.

W Lidze Mistrzów trafiły one do:
Najlepszy zawodnik: Jana Urbańskiego, Sokół Słopnice
Najlepszy Bramkarz: Jędrka Kotarby, Jadwiga Kraków
Najlepszy Strzelec: Eryka Stokłosy, Piast Łapanów.

W Lidze Europy statuetkami wyróżniono:
Najlepszy zawodnik: Weronikę Czech, Academy Dobra
Najlepszy Bramkarz: Piotra Szczech, Wiatr Ludźmierz
Najlepszy Strzelec: Maksymilian Matyjczyk, Wiatr Ludźmierz 

Tabela Ligi Mistrzów:
Poz. Drużyna Pkt Bramki
1 Jadwiga Kraków 14 9-2
2 Sokół Słopnice 13 9-2
3 Piast Łapanów 12 11-3
4 Helena Nowy Sącz 9 6-4
5 Bonito Mszana Dolna 6 2-5
6 Zostań Piłkarzem Bochnia 3 4-15
7 Sandecja Nowy Sącz 1 2-12
 
Tabela Ligi Europy:
Poz. Drużyna Pkt Bramki
1 Wiatr Ludźmierz 13 14-2
2 AP Limanovia 12 12-5
3 Gwarek Wieliczka 10 8-6
4 AP Goal Nowy Sącz 10 8-5
5 Academy Dobra 8 7-8
6 LKS Mordarka 7 10-11
7 Helena 2009 Nowy Sącz 0 1-23
 
Każdy uczestnik turnieju obdarzony został również grą planszową KAJET CUP, która to oprócz zapewnienia wspanialej zabawy, pozwoli szlifować umiejętności piłkarskie. Dzieciaki otrzymały też drobne upominki. Najlepszą jednak nagrodą były uśmiechnięte buzie wszystkich zawodników i wspaniałe wspomnienia, które na długo pozostaną w ich pamięci.

Turniej odbywa dzięki wsparciu i zaangażowaniu głównego sponsora Waldemara Opioły właściciela Sklepu KAJET oraz Urzędowi Gminy Limanowa. Ponadto partnerami i sponsorami turnieju są: Bank Spółdzielczy w Limanowej, Małgorzata Obrzut oraz Monika i Janusz Etgensowie - właściciele Delikatesów Centrum, Firma Partner  - Alma Limanowa, Tymbark - MWS SP. Z O.O. SP.K., Emiter - Limanowa, Agnieszka Puch - Zakład Produkcji Gastronomicznej Kulinar, oraz firma Mini Distribution (dowóz wody mineralnej do domu), która ufundowała wodę dla wszystkich uczestników turnieju.

Już w najbliższy weekend odbędzie się dalsza część turnieju Kajet Cup. Tym razem na parkiet wybiegną orliki i młodziki, spotkania odbywać się będą na hali sportowej w Mordarce i przy Zespole Szkół nr 1 w Limanowej.


Liczba wyświetleń: 2548
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne