Uczniowie z Siekierczyny finalistami ogólnopolskiego konkursu poetycko – plastycznego

27.03.2017
16 marca w Zespole Szkół w Woli Radłowskiej odbyło się podsumowanie XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetycko - Plastycznego „Błogosławiona Karolino, świeć nam przykładem”. Hasłem tegorocznego konkursu były słowa Papieża Jana Pawła II, wypowiedziane w czasie homilii beatyfikacyjnej Karoliny Kózkówny: „Czyż święci są po to, ażeby zawstydzać?”. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Siekierczynie: MICHAŁ KOSZYK z klasy „0” oraz ALICJA HEBDA z klasy III zostali laureatami tego ogólnopolskiego konkursu zdobywając wyróżnienie w kategorii klas 0 – III.

Na tegoroczną edycję konkursu wpłynęło 579 prac, w tym 372 plastycznych oraz 207 poetyckich. Prace nadesłane zostały aż z sześciu województw: małopolskiego, podkarpackiego, mazowieckiego, wielkopolskiego, śląskiego oraz pomorskiego. Prace konkursowe cechowały się różnorodną interpretacją tegorocznej myśli przewodniej. W uroczystym podsumowaniu konkursu wzięli udział : ks. Robert Dytko - diecezjalny wizytator nauki religii, wizytator Ryszard Ostrowski - delegat Małopolskiego Kuratora Oświaty, Roman Łucarz - Starosta Powiatu Tarnowskiego, Zbigniew Mączka - Burmistrz Miasta i Gminy Radłów oraz Barbara Niziołek - dyrektor SCE w Tarnowie, współorganizator konkursu. W czasie finału zebrani goście mieli możliwość obejrzenia tradycyjnych tańców ludowych w wykonaniu zespołu ludowego „Wolanie” oraz montaż muzyczno-poetycki w wykonaniu Zespołu Muzycznego z ZSP w Woli Radłowskiej, stanowiący refleksję nad słowami Jana Pawła II. Jak mawiał św. Augustyn: „Kto śpiewa, dwa razy się modli”.

Organizatorzy podkreślili budujący fakt, iż każdego roku tak wiele osób bierze udział w konkursie. Interpretacja tematyki konkursowej pozwala na spojrzenie zarówno okiem dziecka jak i osoby dojrzałej na poruszane tematy. „Czyż święci są po to, ażeby zawstydzać?” Proste pytanie, a odpowiedzi tak wiele...

Gratulujemy uczniom osiągniętego sukcesu!