Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Turniej Winter Kajet Cup – podsumowanie zmagań Orlików i Młodzików

20.03.2017
W dniach 11-12 marca br. odbyły się kolejne rozgrywki  w  ramach zimowej edycji turnieju piłki nożnej Winter Kajet Cup, który zorganizował LKS Mordarka pod patronatem Wójta Gminy Limanowa.
W sobotę do rywalizacji stanęło aż 14 drużyn Orlików.  Formuła rozgrywek była dokładnie taka sama jak w ubiegłotygodniowym turnieju. Eliminacje, prowadzone równocześnie na dwóch halach sportowych - przy Zespole Szkół nr 1 w Limanowej (Ekonom) oraz na hali sportowej w Mordarce wyłoniły drużyny do dalszej gry w Lidze Mistrzów i Lidze Europy.


Na obu halach młodzi piłkarze mogli obejrzeć pokaz wschodnich sztuk walki w wykonaniu aktualnego mistrza Świata – Pawła Smolenia.
Po zakończonych rozgrywkach wszyscy zawodnicy otrzymali z rąk Wicewójta Gminy Limanowa – Mariana Mąki oraz Kierownika Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Gminy Limanowa –  Wojciecha Korabika pamiątkowe medale i puchary. Wręczono też statuetki za wyróżnienia indywidualne.


W Lidze Mistrzów trafiły one do:
Najlepszy zawodnik: Damian Zieliński, Wolania Wola Rzędzińska
Najlepszy Bramkarz: Konrad Golonka, Limanovia II
Najlepszy Strzelec: Mikołaj Wrona, Limanovia I.

Tabela Ligi Mistrzów:
Poz. Drużyna Pkt Bramki
1 Limanovia I 15 20-1
2 Limanovia II 13 5-6
3 Wolania Wola Rzędzińska 10 8-5
4 LKS Mordarka 8 5-6
5 Wiatr Ludźmierz 7 10-12
6 Orkan Niedźwiedź 4 4-12
7 Macierz Lipnica Murowana 2 4-14
 
W Lidze Europy statuetkami wyróżniono:
Najlepszy zawodnik: Mateusz Kęska, LKS Mordarka
Najlepszy Bramkarz: Jakub Trybuła, Orkan Szczyrzyc
Najlepszy Strzelec: Piotr Palacz, Sokół Słopnice

Tabela Ligi Europy:
Poz. Drużyna Pkt Bramki
1 Sokół Słopnice 16 26-3
2 Orkan Szczyrzyc 14 9-3
3 Helena Nowy Sącz 10 7-6
4 Uran Łukowica 8 14-9
5 LKS Mordarka III 6 4-15
6 LKS Mordarka II 4 2-14
7 Płomień Limanowa 1 3-15


W niedzielę 12 marca odbyły się ostatnie już rozgrywki  w ramach zimowej edycji turnieju piłki nożnej Winter Kajet Cup. Tym razem do gry przystąpiło 8 drużyn młodzików, a ponieważ turniej rozegrany był systemem każdy z każdym, kibice mogli obejrzeć aż 28 meczy. Gra była zacięta, na dobrym, piłkarskim poziomie. Statuetki za wyróżnienia indywidualne otrzymali:

Najlepszy zawodnik: Adrian Wojtas z LKS Mordarka
Najlepszy Bramkarz: Kacper Józkowicz z Piasta Łapanów
Najlepszy Strzelec: Michał Bugajski z Uranu Łukowica


Tabela końcowa turnieju:
Poz. Drużyna Pkt Bramki
1 Limanovia I 19 14-5
2 Uran I Łukowica 15 16-1
3 LKS Mordarka 12 11-8
4 Gdovia Gdów 11 11-3
5 Sandecja 2005 Nowy Sącz 8 6-7
6 Piast Łapanów 6 5-11
7 Limanovia II 4 4-17
8 Uran II Łukowica 1 3-18
 
Każdy uczestnik turnieju obdarzony został również grą planszową KAJET CUP, która to oprócz zapewnienia wspanialej zabawy, pozwoli szlifować umiejętności piłkarskie. Dzieciaki otrzymały też drobne upominki. Najlepszą jednak nagrodą były uśmiechnięte buzie wszystkich zawodników i wspaniałe wspomnienia, które na długo pozostaną w ich pamięci
Po raz kolejny organizatorzy składają podziękowania za wsparcie i zaangażowanie głównemu sponsorowi Waldemarowi Opioła - współwłaścicielowi Sklepu KAJET oraz Urzędowi Gminy Limanowa  a także Bankowi Spółdzielczemu w Limanowej, Małgorzacie Obrzut, Monice i Januszowi Etgensom - właścicielom Delikatesów Centrum, Firmie Partner - Alma Limanowa, Tymbarkowi - MWS SP. Z O.O. SP.K.,  Firmie Emiter - Limanowa, Agnieszce Puch - Zakład Produkcji Gastronomicznej Kulinar, Firmie Reklamowej Graficom oraz firmie Mini Distribution (dowóz wody mineralnej do domu), która ufundowała wodę dla wszystkich uczestników turnieju.

Wielkie gratulacje należą się  organizatorom za trud włożony w przygotowanie tego ogromnego przedsięwzięcia.


Liczba wyświetleń: 2647
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne