Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Stara Wieś I najlepsza w piłce ręcznej szkół podstawowych

23.03.2017
Za nami kolejne sportowe emocje! Tym razem o tytuł Mistrza Gminy Limanowa w Piłce Ręcznej walczyli chłopcy ze szkół podstawowych.  Do rywalizacji zgłosiła się rekordowa liczba aż ośmiu drużyn: Siekierczyna II, Stara Wieś I, Pasierbiec, Młynne, Nowe Rybie, Mordarka, Wysokie oraz Rupniów. Ilość drużyn oraz poziom gry zawodników potwierdzają, że z roku na rok rośnie poziom rozgrywek i popularność piłki ręcznej również wśród uczniów szkół podstawowych. W wyniku przeprowadzonego losowania drużyny zostały podzielone na dwie grupy, z których awans do dalszych rozgrywek wywalczyły: Pasierbiec, Stara Wieś I, Mordarka oraz Siekierczyna II.


Do najbardziej emocjonujących pojedynków należał mecz półfinałowy pomiędzy Siekierczyną II, a Starą Wsią I. Regulaminowy czas gry (czyli 2x5 minut) zakończył się remisem 5:5. Pierwsza
3-minutowa dogrywka również nie przyniosła rozstrzygnięcia. Dopiero w trakcie kolejnych 3 doliczonych minut chłopcy z Mordarki zdobyli punkty, które zapewniły im awans do wielkiego finału.
Drugi mecz półfinałowy pomiędzy Pasierbcem i Starą Wsią I, zakończył się zwycięstwem chłopców ze Starej Wsi  i to oni zmierzyli się w wielkim finale z  Mordarką.  Ostatecznie, po bardzo zaciętej walce Mistrzami Gminy Limanowa w piłce ręcznej  zostali chłopcy ze Starej Wsi I!


Klasyfikacja końcowa:
I m - Stara Wieś I
II m - Mordarka
IIIm - Siekierczyna II
IV m - Pasierbiec

Udział:
Rupniów
Młynne
Wysokie
Nowe Rybie

Wszystkie drużyny otrzymały nagrody i dyplomy ufundowane przez Urząd Gminy w Limanowej, a trzy pierwsze miejsca dodatkowo zostały wyróżnione pucharami, których wręczenia dokonali Wicewójt Gminy Limanowa – Marian Mąka,  Kierownik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Gminy Limanowa – Wojciech Korabik oraz Wicedyrektor ZS w Rupniowie – Robert Piwowarczyk.


Zwycięska drużyna grała w składzie: Abram Paweł, Franczak Marcel, Jeż Dominik, Kłak Aleksander, Kuzar Adam, Lis Kamil, Liszka Mikołaj, Mamak Mikołaj, Mąka Paweł, Palacz Michał, Piaskowy Kacper, Poręba Karol, Sabura Kacper, Szumilas Mateusz, Trela Szymon.

Chłopcom ze Starej Wsi oraz ich opiekunowi - Markowi Młynarczykowi gratulujemy i życzymy powodzenia na zawodach powiatowych 30 marca!


Liczba wyświetleń: 4394
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne