Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Pismo Powiatowego Lekarza Weterynarii w Limanowej w sprawie uboju zwierząt na użytek własny

03.03.2017
Powiatowy lekarz Weterynarii w Limanowej zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, informuje o konieczności zgłaszania do Powiatowego Lekarza Weterynarii zamiaru uboju zwierząt na terenie  gospodarstwa w celu produkcji mięsa na użytek własny. Przypomina ponadto, że powstające przy uboju cieląt do 6 miesiąca życia, owiec i kóz uboczne produkty pochodzenia zwierzęcego kategorii 1 (SRM) powinny być przekazane do zbiornicy lub zakładu utylizacyjnego kategorii 1. Ponadto informuje, że przy składaniu powiadomienia o zamiarze dokonania uboju na terenie gospodarstwa cieląt, owiec i kóz będą wydawane bezpłatnie oznakowane czarne foliowe worki do przechowywania SRM.
Najbliższe zakłady uprawnione do odbioru materiału szczególnego ryzyka to:
1. SARIA Małopolska Spółka z o.o, Oddział w Wielkanocy
2. FARMUTIL H.S. Spółka z.o.o Punkt Zgłoszeń  i zbiórki ul .Nadwiślańska 44,  32-600 Oświęcim

W załączniku pismo Powiatowego Lekarza Weterynarii w Limanowej.

Liczba wyświetleń: 1561
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne