Język obcy-mniej obcy. Gminny Konkurs Języka Niemieckiego

31.03.2017
Dnia 28 marca br. w Zespole Szkól w Pisarzowej, we współpracy z Zespołem Szkół w Mordarce odbył się pierwszy Gminny Konkurs Języka Niemieckiego dla uczniów gimnazjów pod patronatem Wójta Gminy Limanowa. Celem konkursu było przede wszystkim motywowanie uczniów do nauki języka niemieckiego, doskonalenie  sprawności językowych,  takich jak pisanie, czytanie ze  zrozumieniem, integracja młodzieży oraz rozwijanie współpracy nauczycieli języka niemieckiego z gimnazjów z gminy Limanowa.

Uczniowie przez godzinę zmagali się z testem leksykalno - gramatycznym, który obejmował treści nauczania i wymagania opisane w podstawie programowej przedmiotu  język obcy nowożytny dla III etapu edukacyjnego - gimnazjum, poziom III.0 - dla początkujących.

Zaangażowanie i wysoki oraz wyrównany poziom przygotowania wszystkich uczestników konkursu świadczy o tym, że język niemiecki cieszy się zainteresowaniem wśród młodzieży gimnazjalnej.

Wyniki konkursu:

I miejsce: Gabriela Wątroba/ Zespół Szkół im. Wł. Reymonta w Pasierbcu/nauczyciel przygotowujący: Alicja Banat
II miejsce: Magdalena Dudek/ Zespół Szkół im. Wł. Reymonta w Pasierbcu/nauczyciel przygotowujący: Alicja Banat
III miejsce: Natalie Papież/Zespół Szkół im. Ks. J. Górszczyka w Pisarzowej/ nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Czepiel

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Wójta Gminy Limanowa.

Gratulujemy i zapraszamy  do udziału w konkursie za rok.