Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Dziewczęta z Pisarzowej Mistrzyniami Gminy w mini piłce siatkowej

14.03.2017
Kolejne siatkarskie emocje za nami! Tym razem do rywalizacji o tytuł Mistrza Gminy Limanowa w piłce siatkowej i awans na zawody powiatowe walczyły dziewczęta z pięciu szkół podstawowych: Nowego Rybia, Męciny, Mordarki, Wysokiego i Pisarzowej.  Zawody zostały rozegrane systemem „każdy z każdym”, a nad ich prawidłowym przebiegiem czuwali sędziowie – Józef Smęda i Feliks Smęda.  Mecze obfitowały w wiele ciekawych akcji i potwierdziły, że z roku na rok rośnie poziom rozgrywek i popularność piłki siatkowej wśród uczniów szkół podstawowych.  Ogromne skupienie i wola walki zawodniczek dały publiczności możliwość podziwiania naprawdę świetnej gry wszystkich drużyn.

O bardzo wysokim i wyrównanym poziomie gry zawodniczek najlepiej świadczy fakt, że siedem z dziesięciu rozegranych meczy zakończyło się tie-breakiem. Największe emocje tradycyjnie już towarzyszyły meczom rozgrywanym przez gospodarzy turnieju, czyli drużynę z Pisarzowej. Głośny doping  zgromadzonej na sali publiczności z pewnością dodawał sił zawodniczkom i przyczynił się do ich zwycięstwa w całym turnieju.


Klasyfikacja końcowa:
I miejsce – SP Pisarzowa
II miejsce – SP Mordarka
III miejsce – SP Nowe Rybie
IV miejsce – SP Wysokie
V miejsce – SP Męcina

Wszystkie drużyny otrzymały nagrody i dyplomy ufundowane przez Urząd Gminy w Limanowej, a trzy pierwsze miejsca dodatkowo zostały wyróżnione pucharami, których wręczenia dokonali Wicewójt Gminy Limanowa – Marian Mąka, Dyrektor Zespołu Szkół w Pisarzowej – Magdalena Strzebońska oraz Kierownik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Gminy Limanowa – Wojciech Korabik.

Zwycięska drużyna grała w składzie: Golonka Marlena, Górka Anna, Krzyżak Aleksandra, Krzyżak Natalia, Mól Oliwia, Raczek Kinga, Radzięta Patrycja, Rosiek Marlena, Smoleń Izabela, Smoleń Julia, Tabor Wiktoria.
Dziewczętom z Pisarzowej oraz ich opiekunowi – Annie Szkarłat gratulujemy zwycięstwa i życzymy powodzenia na zawodach powiatowych, które odbędą się 22 marca w Mszanie Dolnej.
 


Liczba wyświetleń: 4698
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne