Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Dziewczęta z Mordarki Mistrzyniami Gminy w piłce ręcznej szkół podstawowych

30.03.2017
Dnia 30 marca br. na hali przy Zespole Szkół w Rupniowie odbyły się Mistrzostwa Gminy Limanowa  Szkół Podstawowych w Piłce Ręcznej Dziewcząt. W zawodach wzięło udział sześć drużyn z terenu naszej gminy: SP Pasierbiec, SP Wysokie, SP Rupniów, SP Nowe Rybie, SP Mordarka oraz SP Stara Wieś I. Zawody rozegrano w dwóch grupach. Po zaciętej rywalizacji, awans do dalszych rozgrywek zdobyły cztery drużyny: SP Mordarka, SP Nowe Rybie, SP Stara Wieś I, SP Rupniów.
Trzecie miejsce, po zaciętej walce z Nowym Rybiem rozstrzygniętej dopiero w dwuminutowej dogrywce wywalczyła drużyna gospodarzy. W finale drużyna z Mordaki zmierzyła się ze Starą Wsią I. Ostatecznie tytuł Mistrza Gminy trafił w ręce dziewcząt z Mordarki i to one będą reprezentować nasza gminę na zawodach powiatowych 7 kwietnia w Mszanie Dolnej.


Klasyfikacja końcowa zawodów:
I miejsce – SP Mordarka
II miejsce – SP Stara Wieś I
III miejsce – SP Rupniów
IV miejsce –  Nowe Rybie

Zwycięska drużyna grała w składzie:
Lis Amelia, Golonka Julita, Czachura Anna, Abram Anita, Jasica Gabriela, Jasica Małgorzata, Nawalaniec Patrycja, Włodarczyk Oliwia, Rusin Emilia, Biernat Izabela, Dutka Natalia, Puch Karolina, Król Anna, Bieda Natalia. Trener - Magdalena Kindlik.

Uroczystego podsumowania turnieju oraz wręczenia nagród dokonali: Marian Mąka – Wicewójt Gminy Limanowa, Wojciech Korabik – Kierownik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Gminy Limanowa oraz Wicedyrektor Zespołu Szkół w Rupniowie  - Robert Piwowarczyk.


Dziewczętom z  Mordarki oraz ich opiekunowi Magdalenie Kindlik gratulujemy i życzymy powodzenia na zawodach powiatowych!


Liczba wyświetleń: 4070
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne