Chłopcy z Pisarzowej najlepsi w mini siatkówce!

09.03.2017
Po prawie trzymiesięcznej przerwie w terminarzu zawodów szkolnych, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów wracają do sportowych zmagań! Jako pierwsi do rywalizacji stanęli uczniowie szkół podstawowych, którzy w dniu dzisiejszym tj. 9 marca br. w Pisarzowej walczyli o tytuł Mistrza Gminy Limanowa w mini piłce siatkowej chłopców. Do rywalizacji zgłosiły się cztery drużyny: SP Nowe Rybie, SP Wysokie, SP Siekierczyna nr 2 oraz SP Pisarzowa. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”, a nad ich prawidłowym przebiegiem czuwali sędziowie – Józef Smęda i Feliks  Smęda. Emocji na boisku nie brakowało, a chłopcy dawali z siebie wszystko w każdym secie. Najwięcej wrażeń dostarczyły mecze gospodarzy, którzy przy ogromnym dopingu zgromadzonej na sali publiczności wyszli zwycięsko z wszystkich rozegranych spotkań.

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce – SP Pisarzowa
II miejsce – SP Wysokie
III miejsce –SP Siekierczyna nr 2
IV miejsce – SP Nowe Rybie

Wszystkie drużyny otrzymały nagrody i dyplomy ufundowane przez Urząd Gminy w Limanowej, a trzy pierwsze miejsca dodatkowo zostały wyróżnione pucharami, których wręczenia dokonali Wicewójt Gminy Limanowa – Marian Mąka oraz Kierownik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Gminy Limanowa – Wojciech Korabik.

Zwycięska drużyna grała w składzie: Ardecki Kacper, Bańczak Kacper, Bernacki Igor, Górszczyk Igor, Górszczyk Adam, Mordarski Paweł, Pietrzak Szymon, Raczek Marcin, Raczek Patryk, Smoleń Jakub, Sołtys Oskar.

Chłopcom z Pisarzowej oraz ich opiekunowi – Michałowi Majce gratulujemy i życzymy powodzenia na zawodach powiatowych, które odbędą się 21 marca w Mordarce.