Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Zostaw swój 1% w Małopolsce!

16.02.2017
Trwa okres składania rocznych zeznań podatkowych (PIT). Do 2 maja 2017 r., wypełniając PIT, można przekazać 1% podatku dochodowego na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego funkcjonującej w Małopolsce. W województwie małopolskim działa 712 organizacji pożytku publicznego. Każdego dnia rozwiązują problemy, realizują ambitne projekty, odkrywają młode talenty. Jeśli chcesz mieć wpływ na to, gdzie trafią twoje pieniądze i zobaczyć 100% efekt 1% darowizny, przekaż go organizacji pożytku publicznego (OPP) działającej w Małopolsce.
Z roku na rok Małopolanie coraz chętniej wspierają polskie organizacje pozarządowe. W 2012 roku 1% podatku na ten cel  przekazało prawie 620 tys. osób, a w roku 2016 liczba mieszkańców regionu, którzy się na to zdecydowali, wzrosła do 820 tys. W sumie do wszystkich OPP działających na terenie Małopolski trafiło w 2012 roku ponad 17 mln zł, a w roku 2016 aż 24 mln zł.
1% podatku możemy przeznaczyć m.in. na pomoc chorym dzieciom, osobom starszym, niepełnosprawnym i bezdomnym oraz na wyrównywanie szans edukacyjnych, wspieranie ekologii czy też organizację imprez kulturalnych. W ten sposób możemy wesprzeć również organizacje, które pomagają zwierzętom, podtrzymują tradycję narodową, pielęgnują polskość oraz rozwój świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej. Oczywiście to tylko przykłady, lista organizacji działających w Małopolsce, którym można podarować 1% podatku jest bardzo długa. Jeśli chcesz mieć wpływ na to gdzie trafią Twoje pieniądze przekaż je jednej z małopolskich organizacji pozarządowych.
 
Szczegółowy opis, kto i jak może przekazać swój 1% małopolskim organizacjom pożytku publicznego można znaleźć na stronie www.malopolska.pl/samorzad/organizacje-pozarzadowe/kampania-zostaw-1-w-malopolsce.


Liczba wyświetleń: 1719
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne