Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Złota i Srebrna Rozeta Góralska dla grup kolędniczych z gminy Limanowa!

13.02.2017
I i II miejsce zdobyły dorosłe grupy kolędnicze z gminy Limanowa na Ogólnopolskim Konkursie Grup Kolędniczych. w ramach 45.Karnawału Góralskiego w Bukowinie Tatrzańskiej. I miejsce udało się zająć dorosłym „Pasterzom” z Zespołu Regionalnego „Kijom Worci” z Pisarzowej, natomiast za kolędowanie „Z Gwiazdą” drugim miejscem nagrodzono rodzinę Molów ze Starej Wsi.


 


Przypomnijmy, że obu dorosłym grupom kolędniczym do najwyższego etapu konkursu udało się dotrzeć po wcześniejszych gminnych i powiatowych eliminacjach. W Bukowinie Tatrzańskiej prezentacje kolędnicze miały miejsce w dniu 9 lutego, i tam grupy z naszej gminy występowały wśród licznego grona 46 grup z całego kraju. Poszczególne prezentacje oceniała Komisja Artystyczna w składzie:
mgr Aleksandra Bogucka – etnomuzykolog
dr Artur Czesak – językoznawca
mgr Benedykt Kafel – etnograf
mgr Dorota Majerczyk – etnolog
dr hab. Stanisław Węglarz – antropolog kulturowy
Wśród dwunastu I miejsc znalazła się grupa z Pisarzowej zdobywając Złotą Rozetę Góralską i kwotę 1.100 złnatomiast w gronie dwunastu II miejsc – grupa ze Starej Wsi, która otrzymała Srebrną Rozetę Góralską i nagrodę pieniężną w wysokości 800 zł


 
Warto zaznaczyć że II miejsce dla rodziny Molów ze Starej Wsi to kolejny sukces można powiedzieć że weteranów bukowiańskiego kolędowania, którzy niejednokrotnie byli laureatami ogólnopolskiego kolędowania, natomiast I miejsce dla debiutujących co dopiero kolędników z Pisarzowej to naprawdę wielki sukces dający nadzieję na kolejne wspaniałe występy grupy.
Gratulujemy naszym dorosłym kolędnikom wspaniałych występów i życzymy kolejnych sukcesów!
 
 
Protokół Komisji Artystycznej z Ogólnopolskiego Konkursu Grup Kolędniczych w ramach 45.Karnawału Góralskiego pod linkiem: http://domludowy.pl/2017/02/12/45-goralski-karnawal-wyniki/
 

Liczba wyświetleń: 2525
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne