Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Zajęcia edukacyjne w świetlicach gminnych

21.02.2017
Gry, zabawy, zajęcia techniczne, artystyczne, sportowe i kulinarne – to tylko cześć atrakcji organizowanych w ramach cotygodniowych zajęć przez świetlice wiejskie z gminy limanowa. Poprzez zabawę, naukę i pracę opiekunowie poszczególnych świetlic starają się pokazać dzieciom i młodzieży, jak wspaniałą przygodą jest zdobywanie wiedzy i kreatywne spędzanie czasu w miłym towarzystwie. Charakter poszczególnych świetlic tworzą dzieci i młodzież, które przychodząc sugerują czego oczekują i jakie są ich potrzeby.
Zajęcia w świetlicach w  Lipowem, Starej Wsi i w Pisarzowej ukierunkowane są na zajęcia artystyczne, które rozwijają  zdolności manualne i estetyczne oraz kształtują wrażliwość na piękno. Uczestnicy maja okazję poznać różne techniki artystycznego wyrazu, rozwinąć lub odkryć swój talent i pokazać swoją artystyczną duszę.

W świetlicy wiejskiej w Sowlinach uczestnicy preferują zajęcia techniczne. Na co dzień dzieci nie często mają okazję budować, konstruować i majsterkować, a przecież działania te rozwijają myślenie praktyczne i zdolności manualne. Zajęcia z majsterkowania pomagają uczestnikom podejmować własne działania wytwórcze, a efekty końcowe tych działań niejednokrotnie zaskakują samych twórców.

W Kisielówce i w Pasierbcu największą popularnością cieszą się zajęcia kulinarne.  Jest to typ zajęć bardzo lubianych przez dzieci zarówno starsze, jak i maluchy. Młodsze dzieci chętnie podpatrują co dzieje się w kuchni, a starsze z pomocą opiekunów aktywnie rozwijają swoje umiejętności kulinarne.


Wszystkie świetlice wiejskie udostępniają różnego rodzaju gry planszowe, można skorzystać ze stołów do bilarda, tenisa stołowego, piłkarzyków, posłuchać muzyki, pooglądać telewizję, czy odrobić pracę domową. W sezonie letnim organizowane są liczne piesze wycieczki, ogniska pikniki oraz  zajęcia i turnieje sportowe. Z pewnością każdy  znajdzie coś dla siebie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzania i korzystania ze świetlic wiejskich oraz do brania udziału w oferowanych przez nie zajęciach.
 


Liczba wyświetleń: 2869
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne