Wybrano Najpopularniejszego Piłkarza i Trenera Ziemi Limanowskiej 2016 roku!

20.02.2017
W sobotę, 18 lutego 2017 r. w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Limanowej odbyło się uroczyste podsumowanie XIX Plebiscytu na Najpopularniejszego Piłkarza i Trenera Ziemi Limanowskiej 2016 roku. W tym roku, wśród  grona 33 piłkarzy i 21 szkoleniowców nominowanych do tytułu, znalazło się aż 11 reprezentantów klubów sportowych  działających na  terenie Gminy Limanowa. W wyniku przeprowadzonego głosowania wyłoniono 10 najpopularniejszych piłkarzy i 5 trenerów. Uroczystą Galę poprowadził prezes Limanowskiego Podokręgu Piłki Nożnej w Limanowej - Stanisław Strug. Podsumowanie plebiscytu, tradycyjnie już  było okazją do spotkania się piłkarzy, trenerów oraz działaczy piłkarskich z terenu Ziemi Limanowskiej z przedstawicielami władz samorządowych, jak również władz sportowych małopolskiego i okręgowego związku piłki nożnej. Wśród zaproszonych gości pojawili się m.in. Ryszard Niemiec - prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Lach - wiceprezes MZPN, Robert Koral - prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Nowym Sączu, starosta limanowski - Jan Puchała , wicestarosta limanowski  - Mieczysław Uryga, burmistrz Miasta Limanowa - Władysław Bieda, wójt Gminy Limanowa  - Władysław Pazdan, wójt Gminy Dobra - Benedykt Węgrzyn, wójt Gminy Tymbark - Paweł Ptaszek.

W tym roku plebiscyt został zdominowany przez dwa kluby z naszej gminy – LKS Mordarka i LKS Rupniów. Najpopularniejszym Piłkarzem Ziemi Limanowskiej 2016 roku został Marcin Wojcieszczak z LKS Mordarka.

Tuż za nim uplasował się Stanisław Piegza z LKS Rupniów. W pierwszej dziesiątce  znaleźli się również Albert Piwowarczyk (LKS Rupniów) oraz Marcin Niezabitowski (LKS Mordarka). Najlepszym trenerem głosujący wybrali  Józefa Gargasa (Stradomka Skrzydlna), a tuż za nim na 2. Lokacie uplasował się Mateusz Ryś (LKS Mordarka). Czwarte miejsce w rankingu zajął trener LKS Rupniów Adrian Mrózek.

WYNIKI PLEBISCYTU
Najpopularniejszy trener:
1. Józef Gargas (Stradomka Skrzydlna)
2. Mateusz Ryś (LKS Mordarka)
3. Łukasz Wrona (AKS Ujanowice)
4. Adrian Mrózek (LKS Rupniów)
5. Walid Kandel (Limanovia)

Najpopularniejszy piłkarz:
1. Marcin Wojcieszczak (LKS Mordarka)
2. Stanisław Piegza (LKS Rupniów)
3. Wojciech Wójtowicz (Stradomka Skrzydlna)
4. Karol Dziadoń (Dobrzanka Dobra)
5. Maciej Czyrnek (KS Tymbark)
6-7. Piotr Kmiecik (AKS Ujanowice)
6-7. Albert Piwowarczyk (LKS Rupniów)
8. Kamil Śliwa (Sokół Słopnice)
9. Sylwester Jantas (Płomień Limanowa)
10. Marcin Niezabitowski (LKS Mordarka)

Limanowski Podokręg Piłki Nożnej tytułem działacza roku 2016 uhonorował Józefa Salaburę z AKS Ujanowice. Przyznano również cztery równorzędne wyróżnienia dla działaczy piłkarskich: Paweł Tokarz (Laskovia Laskowa), Jerzy Miśkowiec (Dobrzanka Dobra), Beniamin Galica (Stradomka Skrzydlna), Stanisław Dębski (Sokół Słopnice).
Wszystkim nominowanym i nagrodzonym w Plebiscycie serdecznie gratulujemy i życzymy  równie wysokich wyników w kolejnych edycjach plebiscytu!