Wspomnienie obchodów Dnia Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej nr 2 w Męcinie

17.02.2017
Co prawda Dzień Babci i Dziadka obchodziliśmy w styczniu, ale wspomnienia tego wyjątkowego dnia wciąż rozbrzmiewają w pamięci uczestników wydarzeń zorganizowanych specjalnie z tej okazji. W dniu 24 stycznia 2017r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Męcinie, jak co roku uroczyście obchodzono ten dzień. Zapraszanie Babć i Dziadków na akademię z okazji ich święta stało się już tradycją na stałe wpisaną w kalendarz imprez szkolnych. Oprócz szanownych seniorów w uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: zastępca Wójta Gminy Limanowa - Marian Mąka, Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół - Edyta Król, przedstawiciel Banku Spółdzielczego w Limanowej - Lidia Bugajska, proboszcz parafii - Antoni Piś oraz ksiądz katecheta Krzysztof Dyrlik. Mimo mroźnej pogody Seniorzy dopisali i licznie przybyli na uroczystość środowiskową.

Tradycyjnie już w akademii wzięli udział wszyscy uczniowie.  Nauczyciele co roku starają się zaskoczyć gości czymś nowym. W tym roku uczniowie przygotowali prezentację swoich talentów. Tańce i piosenki ludowe w wykonaniu najmłodszych uczniów, wiersze, piosenki tematyczne, układy taneczne, przedstawienie teatralne i zagrane kolędy złożyły się na całość przedstawienia.
W akademii wzięły udział również mamy uczniów, które pięknie zaśpiewały wzruszającą piosenkę pt. Serce matki.

Na zakończenie szanowni goście spotkali się na poczęstunku przygotowanym przez Radę Rodziców. Te coroczne spotkania są wspaniałą okazją do rozmów, wspomnień i wspólnego spędzenia czasu.