Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Sukces drużyn z Mordarki i Pisarzowej na Turnieju o Puchar Dyrektora I LO

08.02.2017
W dniach 2 i 3 lutego 2017 r. na hali sportowej I LO w Limanowej odbył się  V Zimowy Turniej piłki siatkowej i koszykowej  o Puchar Dyrektora I LO w Limanowej. Organizatorem zawodów było I LO w Limanowej, Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Limanowskiego oraz Powiatowy SZS Limanowa. Głównym inicjatorem i opiekunem Turnieju jest Krystyna Wójtowicz.
Uczestników zawodów, trenerów , opiekunów oraz sędziów  przywitała Dyrektor I LO Anna Mruk, która  następnie dokonała otwarcia V Turnieju Zimowego w piłce siatkowej i koszykowej.
Do zawodów w piłce siatkowej zgłosiło się 7 zespołów: Gimnazjum nr 2 w Limanowej,  Gimnazjum w Łukowicy, Gimnazjum w Kamienicy,  Gimnazjum w Tymbarku ,Gimnazjum  w Pisarzowej II , Gimnazjum w Laskowej, Gimnazjum w  Pisarzowej I.  Mecze rozegrano w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”. W meczu o III miejsce drużyna z Kamienicy pokonała Gimnazjum z Pisarzowej II, zaś w wielkim finale Łukowica pokonała Pisarzową I.


Klasyfikacja końcowa turnieju piłki siatkowej:
I miejsce – Gimnazjum Łukowica
II miejsce –  Gimnazjum Pisarzowa I
III miejsce – Gimnazjum Kamienica
IV miejsce – Gimnazjum Pisarzowa II
V-VII miejsce  –  Gimnazjum Tymbark
                          Gimnazjum nr 2 Limanowa
                          Gimnazjum Laskowa
 
Do zawodów  w piłce koszykowej zgłosiło się 5 zespołów: Gimnazjum nr 3 w Limanowej, Gimnazjum nr 2 w Limanowej, Gimnazjum w Tymbarku, Gimnazjum w Mordarce, Gimnazjum w Laskowej. Zawody rozegrano w systemie „każdy z każdym” w dwóch grupach, po trzy drużyny. W wyniku zaciętej rywalizacji awans do rozgrywek finałowych  wywalczyły cztery drużyny. W walce o III miejsce Gimnazjum nr 2 w Limanowej pokonało Tymbark.  W meczu finałowym Gimnazjum nr 3 w Limanowej  zmierzyło się z Mordarką.  Po bardzo emocjonującej walce mecz zakończył się wynikiem 19 : 9 dla Mordarki.

Klasyfikacja końcowa turnieju piłki koszykowej:
I miejsce – Gimnazjum Mordarka
II miejsce – Gimnazjum nr 3 Limanowa
III miejsce  -Gimnazjum nr 2 Limanowa
IV miejsce – Gimnazjum Tymbark
V miejsce – Gimnazjum nr 2 Limanowa

Zwycięska drużyna  z Mordarki grała w składzie: Tokarczyk Iwona, Wojtas Natalia, Janik Alicja, Lis Patrycja, Wilczyńska Kinga, Lis Karolina, Lupa Agnieszka, Sławek Patrycja, Osadowska Karolina, a przygotowywała je Magdalena Kindlik.

Najlepszą zawodniczką turnieju piłki siatkowej została Anna Dyrek (a wyróżnienie otrzymała Beata Dyrek), zaś najlepszą zawodniczką piłki koszykowej została Natalia Wojtas (wyróżnienie Kamila Raczek). Puchary oraz pamiątkowe medale dla trzech pierwszych miejsc wręczyła Dyrektor I LO w Limanowej – Anna Mruk.

Drużynom z Mordarki i Pisarzowej gratulujemy zajęcia wysokich miejsc i życzymy kolejnych sukcesów!

Żródło: MOS Limanowa


Liczba wyświetleń: 3791
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne