Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Podsumowanie ferii w świetlicach gminnych

13.02.2017
Ferie zimowe dobiegły końca, więc przyszedł czas na podsumowanie atrakcji zorganizowanych specjalnie z tej okazji przez świetlice wiejskie z terenu Gminy Limanowa. Jak co roku opiekunowie świetlic przy wsparciu Urzędu Gminy w Limanowej przygotowali różnorodne bloki zajęciowe. Uczestnicy spotkań nie mogli narzekać na nudę. Każdy mógł znaleźć cos dla siebie, począwszy od zajęć plastycznych, muzycznych, kulinarnych i sportowych, po konkursy z nagrodami.  Frekwencja i zainteresowanie zajęciami było naprawdę bardzo duże.

W ramach zajęć sportowych odbyło się wiele turniejów i rozgrywek m.in. turniej tenisa stołowego „o lodową piłeczkę” organizowany przez świetlicę wiejską w Pisarzowej oraz „Zimowy Turniej Piłkarzyków Stołowych”, w którym już po raz szósty uczestniczyli podopieczni świetlicy w Sowlinach.

Dzieci miały również okazję aktywnie spędzić czas na pływalni i podszkolić swoje umiejętności pływackie. Nie zabrakło również czegoś dla sympatyków zajęć plastycznych. Podczas feryjnych zajęć mieli oni okazję własnoręcznie wykonać kukiełki, ramki na zdjęcia, ozdoby z filcu, karnawałowe maski i oryginalne kartki walentynkowe. Młodzi artyści mogli też wykazać się w zaprojektowaniu i namalowaniu na koszulce swojego znaku zodiaku.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia kulinarne na których uczestnicy pod czujnym okiem opiekunów, nie tylko mieli możliwość przygotowania ciasteczek, czy gofrów ale również ich późniejszego skonsumowania.

W ramach zajęć pod hasłem "rozgrzewamy zimę" można było skomponować własną kompozycję herbat i przekonać się na jak wiele sposobów można przygotować ten popularny napój.


Ferie zimowe dobiegły końca, ale przypominamy że świetlice w naszej gminie są otwarte cały rok i czekają na wszystkich którzy chcą miło spędzić wolny czas.


Liczba wyświetleń: 2067
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne