Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Obowiązek zgłoszenia drobiu lub innych ptaków ze stad przyzagrodowych

15.02.2017
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Limanowej zwraca się z prośbą o pomoc w sporządzeniu rejestru gospodarstw utrzymujących w stadach przyzagrodowych drób na potrzeby własne. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia 2016 roku (Dz. U. 2016r poz.2091) m.in. właściciele zobowiązani są do zgłoszenia powiatowemu lekarzowi weterynarii miejsc, w których jest utrzymywany drób lub inne ptaki, z wyłączeniem ptaków utrzymywanych stale w pomieszczeniach mieszkalnych. Zagrożenie wystąpienia  grypy ptaków (AI) na terenie powiatu limanowskiego  szcególnie w stadach  przyzagrodowych jest realne zważywszy  na obserwowaną sytuację w  województwie małopolskim i w kraju. Wciaż pojawiaja się kolejne ogniska ptasiej grypy na terenie coraz większej liczby województw. W celu ułatwienia możliwości zgłaszania przez rolników faktu posiadania drobiu, Powiatowy Lekarz Weterynarii  w Limanowej zwraca się  z prośbą o dostarczenie przez sołtysów do hodowców druku zgłoszenia posiadania drobiu lub innego ptactwa.

W załączniku wzór  zgłoszenia miejsca utrzymywania drobiu lub innych ptaków.


Liczba wyświetleń: 2152
1

Pliki do pobrania

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne