Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Młodzi strażacy z Nowego Rybia z wizytą w Komendzie PSP Limanowa

09.02.2017
Ochotnicza Straż Pożarna wspólnie z Dyrekcją Szkoły Podstawowej w Nowym Rybiu w ramach uatrakcyjnienia czasu wolnego  dla dzieci w czasie ferii zimowych 2017, zorganizowała  wyjazd uczniów klas 4-6 (w tym członków MDP) do Komendy Powiatowej PSP w Limanowej. Uczennice  i uczniowie skorzystali z Sali Edukacyjnej „OGNIK” zorganizowanej w budynku KP PSP. Grupa 20 uczniów pod opieka Dyrektora  Szkoły Podstawowej w Nowym Rybiu – Marii Sułkowskiej, opiekuna MDP – Krzysztofa Sternala oraz druhny Aleksandry Tabor wzięła udział w zajęciach edukacyjnych.
Zajęcia, które prowadzili instruktorzy z jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej obejmowały różne zagadnienia takie jak: prawidłowe zaalarmowanie służb ratowniczych o zaistniałym zagrożeniu, co to jest pożar i główne powody jego powstawania, jak się zachować gdy go zauważymy, jak bezpiecznie opuścić zagrożone pomieszczenie, jak prawidłowo poinformować przybyłe do miejsca zdarzenia służby ratownicze.

Instruktor przekazał również uczestnikom informacje , jak mają reagować w czasie podejrzenia, że z gazowego urządzenia grzewczego ulatnia się tlenek węgla. Następnym etapem była prezentacja z zakresu udzielania pierwszej pomocy w przypadku zagrożenia życia. Instruktorzy zapoznali uczestników z wyposażeniem medycznym zestawu ratowniczego PSP-R1, zademonstrowali jak działa defibrylator oraz do czego służy i kiedy należy go stosować. Chętni uczestnicy mogli na miejscu wykorzystać  zdobytą wiedzę jak prawidłowo i skutecznie udzielić  pierwszej pomocy w przypadku zatrzymania akcji serca i braku oddechu.

Kolejnym etapem był pokaz alarmu bojowego dla sekcji strażaków z JRG wraz z  wyjazdem samochodu na plac manewrowy. Na placu strażacy zaprezentowali wyposażenie  samochodu ratowniczo-gaśniczego. Ostatnim, etapem była wizyta na stanowisku Kierowania  Komendy Powiatowej PSP. W tym miejscu uczestnicy mogli się przekonać „jak to działa” gdy zadzwonią na nr 998 lub 112 i jak mają alarmować służby ratownicze w razie zauważonego zagrożenia.

Ochotnicza Straż Pożarna i Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Nowym Rybiu oraz uczniowie dziękują Kierownictwu KP PSP oraz instruktorom za fachowe i przystępne przekazanie swojej wiedzy uczestnikom spotkania.
 


Liczba wyświetleń: 3627
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne