Nowy sprzęt dla uczestników programu "lekkoatletyka dla każdego"!

03.11.2016

Jak już wcześniej informowaliśmy na terenie gminy Limanowa realizowany jest program  „Lekkoatletyka dla każdego”. Program pod patronatem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Ministerstwa Sportu realizowany jest w Zespole Szkół w Mordarce  od marca 2015 r.

Głównymi założeniami prowadzonych zajęć są:

•             Podnoszenie poziomu sprawności fizycznej dzieci

•             Aktywizacja dzieci

•             Zakrzewienie u młodych ludzi sportowego ducha

Zajęcia prowadzi trener Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz nauczyciel wychowania fizycznego Krzysztof Trojanowski. Oprócz zajęć w szkole, lekkoatleci wyjeżdżają na zawody wojewódzkie oraz międzywojewódzkie, tak aby móc rywalizować z kolegami z innych szkół. Rodzice uczniów nie ponoszą  żadnych kosztów związanych z treningami oraz wyjazdami na zawody. Wszystkie działania związane z projektem lekkoatletyka dla każdego w 100% finansowane są ze środków Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Urzędu Gminy Limanowa.

Obecnie na zajęcia uczęszcza 22 dzieci z terenu naszej gminy. Inicjatywa cieszy się coraz większą popularnością m.in.  ze względu na różnorodność prowadzonych zajęć. Niedawno dzięki pomocy Urżędu Gminy Limanowa możliwy był zakup nowego sprzętu lekkoatletycznego: poprzeczek, płotków, drabinek, tyczek itp., mającego na celu zwiększenie efektywności prowadzonych zajęć oraz zachęcenie dzieci do zorganizowanej aktywności fizycznej i sportowej zabawy pod okiem wykwalifikowanych nauczycieli, instruktorów i trenerów.

Więcej informacji o programie uzyskać można pod adresem: www.lekkoatletykadlakazdego.pl lub bezpośrednio u Krzysztofa Trojanowskiego - trenera prowadzącego zajęcia.