Najmłodsi uczniowie ZS w Mordarce w akcji pn. „Śniadanie daje moc”

08.11.2016

Dnia 8 listopada w Oddziale przedszkolnym przy Zespole Szkół w Mordarce dzieci z klas 0a oraz 0c wzięły udział w Ogólnopolskim Święcie Śniadania.Dzieci z klas zerowych miały przyjemność poznać wspaniałych bohaterów podróży kosmicznych o imieniu Maks i Tola. Wspólnie z kosmicznymi bohaterami przeżywały fantastyczne przygody.

Podsumowaniem realizowanych wcześniej misji był Dzień „Śniadanie Daje Moc”.

W ramach tego dnia dzieci spotkały się z Panią dietetyk z Naturhouse aby jeszcze lepiej poznać zasady zdrowego odżywiania. Z wielkim zainteresowaniem słuchały i odpowiadały na pytania gościa.

Następnie przy pomocy rodziców oraz wychowawców – Barbary Ryś i Sylwii Tąta zabrały się do pracy nad „wieeeelkim” śniadaniem. Maluchy z wytrwałością i skupieniem wykonały pyszne i zdrowe kanapki, na których znalazły się takie produkty jak: ciemne pieczywo; żółty ser, wędlina, sałata, pomidor, ogórek, twarożek, rzodkiewka.

Przygotowały również poczęstunek dla swoich starszych kolegów. Miały przy tym nie tylko  wielką frajdę, ale także możliwość spróbowania nowych smaków, przekonania się , co lubią inne dzieci i dlaczego właściwe śniadanie jest tak ważne. Z odwagą i uśmiechem na buzi częstowały Dyrekcję, nauczycieli, rodziców oraz inne dzieci. Po zakończonym śniadaniu maluszki przygotowały specjalny komiks o 12 zasadach zdrowego odżywiania.

Dzieci z klas 0 pokazały pozostałym jak należy się odżywiać by być silnym i zdrowym. Można śmiało powiedzieć, że stały się „ŚNIADANIOWYMI AGENTAMI”.