„Dzień Misia” w ZS nr 1 w Męcinie

24.11.2016

Dnia 25 listopada br. jak co roku dzieci z Zespołu Szkół nr 1 w Męcinie obchodziły „Światowy Dzień Pluszowego Misia”. Tradycyjnie uczniowie klas młodszych przynieśli do szkoły swoje ulubione maskotki. Różnokolorowe, mięciutkie, puchate, małe i całkiem duże misie towarzyszyły dzieciom podczas lekcji i wspólnej zabawy.

Z okazji „Światowego Dnia Pluszowego Misia” program artystyczny powiązany z realizacją innowacji „Akademia zdrowego przedszkolaka” przygotowali uczniowie klas ”0” wraz ze swoimi opiekunami. Przedstawili oni kilka ciekawostek dotyczących historii pluszowego misia, poinformowali zebranych o zdrowotnych właściwościach miodu oraz zaprezentowali rymowanki i piosenki o głównym bohaterze uroczystości.

Najprzyjemniejsze było podsumowanie zabawy, kiedy to każdy uczestnik otrzymał nagrodę - "małe co nieco", czyli słodki poczęstunek. Na uroczystość przybyli rodzice i rodzeństwo uczniów klas 0-III. Występ dzieci został nagrodzony gromkimi brawami.