Akademia z okazji Odzyskania Niepodległości oraz ślubowanie kl. I gimnazjum

08.11.2016

11 listopada to święto wszystkich Polaków. W tym radosnym dniu obchodzimy kolejną rocznicę odzyskania niepodległości. Jest to czas zadumy nad losami Ojczyzny, okazja do uczczenia tych, którzy toczyli walkę, byśmy mogli żyć w wolnej Polsce. W Zespole Szkół nr 1 w Starej Wsi obchody Narodowego Święta Niepodległości połączono z ślubowaniem I klasy gimnazjum.

Słowa ,,Mazurka Dąbrowskiego” , którym rozpoczęto uroczystość  wprowadziły obecnych w podniosły nastrój. Następnie przez scenę przetoczył się barwny korowód postaci historycznych ubranych w piękne stroje z epoki. Byli wśród nich bohaterzy walk narodowo - wyzwoleńczych, poeci, kobieta w czerni, Napoleon Bonaparte.

Najbardziej jednak chwycił widzów za serce młody żołnierz w białej koszuli, na której pojawiła się krew. Montaż słowno-muzyczny zilustrował drogę Polaków do wolności. Nastrojowe teksty i melodyjne pieśni ,,z tamtych lat” wzbudzały refleksje, zadumę nad historią naszego kraju.  W tym dniu mieli swoje święto także uczniowie klasy pierwszej, którzy poprzez ślubowanie zostali włączeni w poczet uczniów gimnazjum. Tradycyjnie będą oni musieli zapłacić frycowe swoim starszym kolegom, czemu zawsze towarzyszy dobra zabawa. Dyrektor szkoły Halina Mąka wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy i kronikę klasową. Rozdała także puchary zdobyte przez uczniów szkoły w XIX Biegu Niepodległościowym oraz strzelectwie.

Uroczystość  została przygotowana przez  Mariolę Olesiak, Joannę Dutka, Kingę Tomaszek oraz Agnieszkę Pałka.

W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście : proboszcz parafii ks. prałat Marian Tyrka, Zastępca Wójta Gminy Limanowa Marian Mąka, Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół Edyta Król, sołtys Starej Wsi  Urszula Biernat, Radny Gminy Limanowa – mieszkaniec  Starej Wsi  - Marek Młynarczyk , Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej  Jacenty Musiał oraz reprezentująca rodziców- Małgorzata Mąka.

Wiecej informacji oraz galeria zdjęć na stronie internetowej szkoły pod linkiem poniżej.