Zespół Szkół w Starej Wsi II z certyfikatem Szkoły Promującej Zdrowie

16.10.2016

Po kilkuletnim kandydowaniu do Sieci Szkół Promujących Zdrowie,  dzięki intensywnej działalności całej społeczności szkolnej na rzecz zdrowia, Zespół Szkół im. Stanisława Konarskiego w Starej Wsi II otrzymał Wojewódzki Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie.

Trud i zaangażowanie uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców na rzecz idei promowania zdrowia przyniósł piękne owoce – nie tylko w postaci Certyfikatu. Społeczność szkoły poszerzyła swoją wiedzę i umiejętności w zakresie dbałości o zdrowie własne i innych. W szkole panuje na co dzień życzliwa atmosfera,  propagowany jest zdrowy styl życia, wzrosła aktywność oraz zaangażowanie w szeroko rozumianą działalność prozdrowotną. Promocja zdrowia jest dla szkoły priorytetem.

Koordynator projektu - Małgorzata Opiela zapewnia, że dzięki uzyskaniu certyfikatu szkoła w dalszym ciągu będzie kształtować właściwe postawy wobec zdrowia, kontynuować zaplanowane działania oraz podejmować nowe wyzwania.