Gimnazjalistki z Mordarki Mistrzyniami Gminy w Halowej Piłce Nożnej!

02.10.2016

Pierwsze zawody sportowe  w roku szkolnym  2016/2017 za nami!  3 października br. na hali przy Zespole Szkół w Rupniowie zostały rozegrane Mistrzostwa Gminy Limanowa w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt . Do rywalizacji przystąpiło sześć  szkół gimnazjalnych: Męcina, Pasierbiec, Mordarka, Stara Wieś I, Stara Wieś II oraz Rupniów.

Zawody rozegrano w dwóch grupach. Po zaciętej rywalizacji, awans do dalszych rozgrywek wywalczyły  cztery drużyny: Mordarka, Stara Wieś I, Pasierbiec oraz Rupniów.

Najwięcej emocji zarówno kibicom, jak i zawodniczkom dostarczył mecz półfinałowy pomiędzy Rupniowem i Starą Wsią I, który w regulaminowym czasie gry zakończył się bezpunktowym remisem. W walce o finał rozstrzygające okazały się rzuty karne w których lepsze okazały się dziewczęta ze Starej Wsi I i to właśnie one w finale zmierzyły się z drużyną z Mordarki.

Walka o trzecie miejsce zakończyła się zwycięstwem dziewcząt z Pasierbca, które pokonały Rupniów 2:1. Po zaciętej walce w meczu finałowym, tytuł Mistrza Gminy Limanowa w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt trafił w ręce Gimnazjalistek z Mordarki!

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce – ZS Mordarka

II miejsce – ZS Stara Wieś  I

III miejsce – ZS Pasierbiec

IV miejsce – ZS Rupniów

V miejsce – ZS Stara Wieś II / ZS Męcina

Wszystkie drużyny otrzymały nagrody oraz pamiątkowe dyplomy, a trzy pierwsze miejsca zostały dodatkowo wyróżnione pucharami. Podsumowania Turnieju oraz wręczenia nagród dokonali Marian Mąka – Wice Wójt Gminy Limanowa oraz Wojciech Korabik – Kierownik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Gminy Limanowa.

Dziewczętom z Mordarki oraz ich opiekunowi – Magdalenie Kindlik serdecznie gratulujemy zwycięstwa i życzymy sukcesu na zawodach powiatowych, które odbędą się już 6 października w Mszanie Dolnej.