320 tysięcy dzieci w XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

27.10.2016

Rozpoczyna się siedemnasta edycja Turnieju, w którym - wraz z obecnie zapisanymi uczestnikami - wzięło już udział ponad 1 600 000 dzieci. Wśród nich m.in. Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński czy Paulina Dudek. Już po raz trzeci rozgrywki odbywać się będą aż w trzech kategoriach wiekowych: U-8, U-10 i U-12. Co roku znaczną częścią uczestników Turnieju są dziewczynki. W obecnej edycji stanowią one aż 33 proc. zgłoszonych zawodników, czyli prawie 1/3 wszystkich uczestników.

Z terenu gminy Limanowa do udziału w eliminacjach XVII Turnieju " Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" zostało zgłoszonychłącznie  9 drużyn w tym:
kategoria U - 10 chłopców  3 drużyny tj.SP Męcina 2 drużyny  i ZS Nr 1 Stara Wieś,
kategoria U - 12 dziewcząt 1 drużyna tj.SP Kłodne,
Kategoria U - 12 chłopców  5 drużyn tj.SP Męcina, SP Mordarka, SP Nr 2 Stara Wieś, UKS Kłodne i ZS Nr 1 Stara Wieś,

Koniec zapisów oznacza start pierwszych meczów na etapie gminnym i powiatowym. Te rozpoczną się w poszczególnych województwach jeszcze w październiku. Pierwsza faza Turnieju potrwa do marca 2017 roku. Harmonogramy rozgrywek dostępne są na oficjalnej stronie Turnieju www.zpodworkanastadion.pl.

Eliminacje gminne i powiatowe będą się toczyć równolegle dla drużyn dziewcząt i chłopców ze wszystkich kategorii wiekowych a zwycięskie drużyny zakwalifikują się do Finałów Wojewódzkich rozgrywanych na przełomie marca i kwietnia 2017 roku.

Zwycięzców XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” poznamy
2 maja 2017 roku na murawie Stadionu PGE Narodowego w Warszawie. Mecze finałowe rozegrane zostaną bezpośrednio przed finałem Pucharu Polski. Nagrodą główną dla najlepszych zespołów chłopców i dziewcząt do lat 10 i 12 będzie wyjazd na wyjątkowy mecz piłkarski.

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największe rozgrywki dla dzieci w wieku szkolnym w Europie. Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a głównym sponsorem od dziesięciu lat firma Tymbark. Celem Turnieju jest zachęcanie uczniów szkół podstawowych do uprawiania sportu, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń. Ambasadorem Turnieju jest Arkadiusz Milik.

Honorowy patronat na XVII edycją Turnieju sprawuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Rozgrywki swoim patronatem objęli również: UEFA Grassroots, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Szczegółowe informacje o Turnieju znajdują się na stronach: www.zpodworkanastadion.pl  oraz www.pzpn.pl