Zespół Szkół w Pasierbcu z Certyfikatem małopolskiej policji „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”

28.09.2016

Dnia 29 września w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbyła się gala wręczenia Certyfikatów „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”, w ramach programu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa prowadzonego przez Komendę Wojewódzkiej Policji.

Gminę Limanowa reprezentował Zespół Szkół w Pasierbcu, który uzyskał wyróżnienie, otrzymując maksymalną liczbę punktów za podejmowane działania w ramach ZPB mające na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci na terenie szkoły oraz w jej pobliżu.

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz wojewódzkich, kuratoryjnych, Komendy Wojewódzkiej Policji. Na gali wręczenia certyfikatów obecni byli  również przedstawiciele Gminy Limanowa  Zastępca Wójta Marian Mąka, Dyrektor GZOS-u Edyta Król, kierownik Wydziału Kultury i Promocji Wojciech Korabik oraz asp. Stanisław Piegza z  KPP Limanowa.

Certyfikat w imieniu Zespołu Szkół w Pasierbcu z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Roberta Strzeleckiego oraz Małopolskiego Wicekuratora Oświaty Haliny Cimer odebrali Dyrektor Rozalia Kuchta, nauczyciel koordynator projektu Alicja Banat oraz przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego Dorota Pałka.

Podczas uroczystości zaproszeni goście mieli okazję podziwiać występ Zespołu Regionalnego „Pasierbiocki”, który  zaprezentował śpiew i taniec ludowy Lachów limanowskich. Zespół, mimo niezbyt długiego stażu (istnieje od 2008 roku), może poszczycić się wieloma znaczącymi sukcesami na szczeblach gminnym, wojewódzkim, a nawet i ogólnopolskim. Dzięki współpracy ze szkoła muzyczną działająca na terenie szkoły, występy zespołu ubogaca kapela dziecięca i kapela nauczycieli ze szkoły muzycznej. Razem z zespołem wystąpili również uczniowie pod opieką nauczyciela muzyki Beaty Rozum, prezentując melodie ludowe z Pasierbca i regionu limanowszczyzny.

Po uroczystości szkoły zostały zaproszone do udziału w przygotowanych pokazach Policji m.in. sprzętu policyjnego i technik stosowanych przez funkcjonariuszy w codziennej służbie, a także zwiedzanie z przewodnikiem ekspozycji samolotów w muzeum.

W imieniu władz gminy Limanowa  -

Dyrekcji, nauczycielom, uczniom Zespołu Szkół w Pasierbcu gratulujemy uzyskania certyfikatu „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”w ramach Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa. Jesteśmy przekonani, że realizowane przedsięwzięcie przyczyni się do poszerzenia wśród uczniów wiedzy na temat właściwych postaw oraz współodpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i społeczne. Życzymy satysfakcji z podejmowanych działań oraz pomyślności w pracy zawodowej i w życiu osobistym.