Uroczyste podsumowanie 8. Wyścigu Górskiego Limanowa - Przełęcz pod Ostrą

06.09.2016

Dnia 2 września br. w hotelu LimanoVa odbyło się spotkanie podsumowujące tegoroczną 8 edycję Wyścigu Górskiego Limanowa – Przełęcz pod Ostrą 2016, stanowiącą 7 Rundę Mistrzostw Europy FIA w Wyścigach Górskich oraz 7 i 8 Rundę Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. W spotkaniu podsumowującym 8. edycję Wyścigu udział wzięli przedstawiciele Auto Moto Klubu Limanowa - organizatorzy i współorganizatorzy sportowego wydarzenia.

Uczestnikami spotkania byli ponadto przedstawiciele samorządów lokalnych – Starostwa, Gminy i Miasta Limanowa, przedstawiciele służb, instytucji, sponsorzy, dziennikarze, a także wiele osób zaangażowanych w organizację całego przedsięwzięcia.

Tegoroczne spotkanie rozpoczął Prezes Zarządu Auto Moto Klubu Limanowa Jerzy Budacz, który podkreślił, że organizacja przedsięwzięcia nie byłaby możliwa gdyby nie wsparcie samorządów Województwa Małopolskiego, Powiatu Limanowskiego, Gminy Limanowa Miasta Limanowa  i Gminy Słopnice. Podkreślił on także nieocenioną rolę wolontariuszy, którzy przez czas trwania wydarzenia pracowali zabezpieczając, przygotowując i pilnując trasy.

Prezes AMK Limanowa Jerzy Budacz wraz z dyrektorem Wyścigu Bogdanem Pałką,  w imieniu głównego organizatora AMK Limanowa w dowód uznania za okazany wkład, pomoc oraz zaangażowanie w organizację imprezy wręczyli okolicznościowe podziękowania, które dla Urzędu Gminy Limanowa odebrał obecny na spotkaniu Kierownik Wydziału Kultury i Promocji UG Limanowa – Wojciech Korabik.

Spotkanie było okazją do przywołania kilku faktów ze sportowego wydarzenia:  od 8 do 10 lipca na Mistrzostwach Polski i Europy podczas 8. Wyścigu Górskiego Limanowa - Przełęcz pod Ostrą. pojawiło się 62 i 25 zagranicznych polskich kierowców, na trasie pojawili się kierowcy z 8 państw: Polski, Czech, Włoszech, Austrii. Serbii, Słowacji, Francji i Szwajcarii. Niespodziankę podczas tegorocznej edycji przedsięwzięcia sprawiły kobiety - w wyścigu wystartowały aż trzy panie, a do pokonania zawodnicy mieli trasę liczącą 5493 m, w tym 302 m różnicy wzniesień.