"Lekkoatletyka dla każdego" - Kids Athletics w Mordarce!

07.09.2016

Serdecznie zapraszamy dzieci klas od 4-6 szkoły podstawowej na zajęcia otwarte z lekkiej atletyki, które w tym roku szkolnym odbywać się będą we wtorki i czwartki w godzinach od 1600 do 1700 oraz w soboty w godzinach od 1100 do 1200.

Zajęcia prowadzi trener Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz nauczyciel wychowania fizycznego Krzysztof Trojanowski. W tym roku planowane jest również rozszerzenie oferty zajęć o klasy 1-3 gimnazjum. Jeżeli utworzy się grupa, zajęcia odbywać się będą we wtorki od 1500 do 1600 oraz w soboty od 1200 do 1300.

Oprócz zajęć w szkole, lekkoatleci wyjeżdżają na zawody wojewódzkie oraz międzywojewódzkie, tak aby móc rywalizować z kolegami z innych szkół. Rodzice uczniów nie ponoszą  żadnych kosztów związanych z treningami oraz wyjazdami na zawody. Wszystkie działania związane z projektem lekkoatletyka dla każdego w 100% finansowane są ze środków Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Urzędu Gminy Limanowa.

Program pod patronatem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Ministerstwa Sportu realizowany jest w Zespole Szkół w Mordarce  od marca 2015r. Głównymi założeniami prowadzonych zajęć są:

• Podnoszenie poziomu sprawności fizycznej dzieci
  • Aktywizacja dzieci
  • Zakrzewienie u młodych ludzi sportowego ducha

Zachęcamy dzieci do zorganizowanej aktywności fizycznej i sportowej zabawy pod okiem wykwalifikowanych nauczycieli, instruktorów i trenerów.

Więcej informacji o programie uzyskać można pod adresem: www.lekkoatletykadlakazdego.pl lub bezpośrednio u Krzysztofa Trojanowskiego - trenera prowadzącego zajęcia.