Wakacje "jak malowane" w świetlicach Gminy Limanowa

02.08.2016

Za nami kolejne z cyklu zajęć artystycznych organizowanych w świetlicach wiejskich Gminy Limanowa. Zajęcia plastyczne i prace ręczne cieszą się dużym zainteresowaniem wśród wychowanków. Oprócz najpopularniejszych technik plastycznych tj. malowanie farbami, wycinanie i sklejanie, dzieci mają okazję spróbować swoich sił w zupełnie nowych dziedzinach artystycznych.

Tym razem podopieczni świetlic ze Starej Wsi i Lipowego pod opieką Jolanty Biedroń uczestniczyli w malowaniu kolorową pianą oraz wykonywali naturalne mydełka. Dzieci po raz kolejny mogły się przekonać, że wykorzystując zwykłe, ogólnodostępne produkty tj. woda, płyn do mycia naczyń i odrobina farby można się  doskonale bawić, uczyć i rozwijać swoje umiejętności artystyczne.

Uczestnicy wakacyjnych zajęć świetlicowych poznali również tajniki tworzenia domowych mydełek. Każdy z uczestników z rozpuszczonego mydła szarego, ekstraktu z rumianku, miodu oraz płatków owsianych stworzył własnoręcznie kilka kostek naturalnego mydła, które oczywiście mógł zabrać do domu.

W świetlicy istnieją  korzystne warunki do organizowania tego rodzaju zajęć, a także organizowania konkursów plastycznych i wystaw. W zajęciach może uczestniczyć każdy bez względu na wiek i zdolności artystyczne.  Panuje miła atmosfera sprzyjająca wszechstronnemu  i harmonijnemu rozwojowi dziecka.

W rozpoczynającym się miesiącu na uczestników zajęć  czekają kolejne ciekawe inicjatywy m.in. sportowe emocje na Turnieju „O Puchar Funika” 4 sierpnia w Sowlinach, piesza wyprawa na Sałasz organizowana przez świetlicę w Pisarzowej i wyczekiwana przez wszystkich wycieczka do Parku Linowego w Rytrze 11 i 12 sierpnia.

Zapowiada się wspaniała zabawa na którą już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych!

Liczba wyświetleń: 2068