Sportowe zakończenie wakacji w świetlicy w Sowlinach!

31.08.2016

W dniu 30.08.2016r. na boisku sportowym przy świetlicy w Sowlinach odbyły się już po raz  VI zawody „CONTRA” w piłce nożnej. Turniej ma na celu promowanie rozwoju sportowego dzieci i młodzieży z terenu Gminy Limanowa  oraz zapoznawanie ich z  zasadami obowiązującymi  podczas meczów piłki nożnej. Do zawodów zgłosiły się trzy drużyny. Mecze zostały rozegrane w systemie „każdy z każdym”  po czterech zawodników w drużynie.

Po emocjonujących rozgrywkach wyniki końcowe przedstawiają się następująco:

Miejsce I:

Szymon Sułkowski, Paweł Klimczak, Wiktor Bulanda i Michał Abram

Miejsce II:

Sebastian Bulanda, Kamil Rusin, Kuba Skrzechut, Czachurska Milena

Miejsce III:

Dominik Kasiński, Piotrek Słowiak, Piotrek Sajdak, Szymon Chełmecki

Zwycięska drużyna otrzymała  pamiątkowy puchar oraz nagrody rzeczowe . "Królem Strzelców" został Wiktor Bulanda, natomiast  Milena Czachórska otrzymała  wyróżnienie dla najlepszego bramkarza.

Po sportowych zmaganiach uczestnicy mogli odpocząć przy ognisku i posilić się kiełbaskami.

Wielkie podziękowania należą się nauczycielowi wychowania fizycznego Pawłowi Przyprawa, który był sędzią turnieju oraz Tomkowi Kurczabowi – opiekunowi świetlicy w Sowlinach i organizatorowi całego wydarzenia.

„CONTRA” była ostatnim wakacyjnym wydarzeniem organizowanym w świetlicy w Sowlinach. Uczestnicy zajęć świetlicowych w trakcie minionych już wakacji  mieli okazję m.in. odwiedzić Miasteczko Galicyjskie i  park linowy w Rytrze,  budować „dom” dla owadów pożytecznych, czy uczestniczyć w licznych zajęciach sportowych, artystycznych i kulinarnych.