Projekt „Naprzeciw zmianom” – wsparcie dla osób w wieku 50+ oraz niepełnosprawnych poszukujących pracy

21.07.2016

Uprzejmie informujemy, że Gmina Limanowa we współpracy z  Instytutem Turystyki w Krakowie realizuje projekt pn.  „Naprzeciw zmianom” , który uzyskał dofinansowanie na realizację działań aktywizacyjnych dla osób poszukujących pracy, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Poddziałanie 8.2 Aktywizacja Zawodowa.

Głównym celem projektu jest pomoc w znalezieniu zatrudnienia osobom, które chcą zmienić swoją sytuację życiową i podjąć pracę. Wparcie w ramach projektu skierowane jest do 120 osób po 50 roku życia lub osób niepełnosprawnych, pozostających bez zatrudnienia (klientów OPS), które zamieszkują na terenie powiatu limanowskiego.

W ramach otrzymanych środków oferuje się pomoc indywidualnie dopasowaną do sytuacji konkretnej osoby, np.

•  pomoc doradcy zawodowego w ustaleniu planu działania
  •  propozycje ofert pracy lub płatnego stażu
  •  szkolenia zawodowe i komputerowe, po zakończeniu których uczestnik otrzyma stypendium szkoleniowe  i certyfikat
  •  staże zawodowe z możliwością kontynuacji zatrudnienia, podczas których uczestnik otrzyma stypendium stażowe (1 440,00 zł/miesiąc netto)
  •  pomoc psychologa, trenera zatrudnienia wspieranego, którzy przygotują uczestnika do kontaktu z pracodawcą

Uczestnictwo w projekcie jest  całkowicie BEZPŁATNE. Liczba miejsc ograniczona.

Ponadto oferujemy:

•  osobom, które opiekują się osobą zależną sfinansowanie opieki nad tą osobą podczas udziału w zajęciach
  •  osobom, które będą dojeżdżać na zajęcia uzyskanie zwrotu kosztów dojazdu
  •  materiały szkoleniowe, posiłek podczas zajęć

Serdecznie zapraszamy do kontaktu:

Paweł Imiołek: tel. 531 -409 -528, e-mail: [email protected]

Magda Plaminiak: tel. 691 -877 -173, e-mail: [email protected]

Więcej informacji na stronie : www.itk.krakow.pl/naprzeciw-zmianom

•  pomoc doradcy zawodowego w ustaleniu planu działania
  •  propozycje ofert pracy lub płatnego stażu

Uczestnictwo w projekcie jest  całkowicie BEZPŁATNE. Liczba miejsc ograniczona.

Ponadto oferujemy:

•  osobom, które będą dojeżdżać na zajęcia uzyskanie zwrotu kosztów dojazdu
  •  materiały szkoleniowe, posiłek podczas zajęć

Serdecznie zapraszamy do kontaktu:

Paweł Imiołek: tel. 531 -409 -528, e-mail: [email protected]

Magda Plaminiak: tel. 691 -877 -173, e-mail: [email protected]