„LIMANOWA CUP 2016” W RABCE–ZDRÓJ

26.07.2016

Prawie 400 uczestników m.in. z Austrii, Niemiec, Czech, Ukrainy, Litwy, Węgier, Rumunii i Polski wzięło udział w XIV edycji coraz popularniejszych zawodów w biegu na orientację „Limanowa Cup”. Tegoroczna edycja zawodów rozegrana została w dniach 22-24 lipca w Rabce – Zdrój oraz u podnóża Śnieżnicy w Kasinie Wielkiej, a organizatorem zawodów tradycyjnie był Klub Sportowy „Patria” Młynne.

Uroczyste rozpoczęcie zawodów odbyło się dnia 22 lipca w przepięknym amfiteatrze w Parku Zdrojowym w Rabce. Wszystkich uczestników przywitali: gospodarz – Wiceburmistrz miasta Rabka – Zdrój Robert Wójciak, Prezes Polskiego Związku Orientacji Sportowej Krzysztof Urbaniak, Kierownik Wydziału Promocji Miasta Rabka – Zdrój Małgorzata Perucka , Dyrektor Firmy „Columbus Energy”  - główny sponsor zawodów Michał Gondek oraz Sędzia Główny Witold Sochacki – KS „Patria” Młynne.

I etap – bieg miejski – średniodystansowy – Park Zdrojowy – Rabka Zdrój:
Miało być szybko, uważnie  i technicznie i tak było. Organizatorzy postarali się o to, aby każdy w tym biegu znalazł coś dla siebie. Były warianty, szybkie sprinty, ciekawe miejsca i ekstremalny zbieg do ostatniego punktu kontrolnego, a później już tylko mocny sprint do mety zlokalizowanej na stadionie KS Wierchy Rabka. Dzięki władzom miasta oraz firmie „Columbus Energy” na najlepszych w tym biegu czekały nagrody i pamiątkowe koszulki.

Dzień II – bieg klasyczny – Śnieżnica – Kasina Wielka:
Był to etap, który miał rozstrzygnąć o tym, kto będzie w lepszej sytuacji przed ostatnim akcentem „Limanowa Cup”, czyli biegiem na dochodzenie (handicapem). Pogoda znakomita, teren bardzo ciekawy i wymagający. Od wielu lat w środowisku orientacji sportowej „Limanowa Cup” to najcięższa trzydniówka. Nie można było sobie tego drugiego dnia pozwolić na chwilę dekoncentracji. Dzięki znakomitej współpracy ze Stacja Narciarską Śnieżnica – Kasina Wielka etap ten należał do bardzo dobrze zorganizowanych nie tylko pod względem sportowym , ale też i logistycznym. A na koniec – atrakcja – powrót do Rabki pociągiem retro.

Dzień III – bieg handicapowy – Rabka Zdrój – Góra Krzywoń:
Ostatni akcent „XIV Limanowa Cup” to Góra Krzywoń. W tzw.  biegu na dochodzenie z grona prawie 400 zawodników wystartowało 333. W większości kategorii liderom po 2 etapach udało się utrzymać swoje znakomite pozycje.

W gronie uczestników „Limanowa Cup” nie mogło zabraknąć zawodników Patrii Młynne. W tym roku ich rezultaty były zdecydowanie lepsze niż w ubiegłych latach. Zwycięstwo w kat. M10N odniósł Oskar Mordarski (rok temu także był najlepszy). 2 miejsce przypadło w udziale Magdalenie Fitrzyk (K10N). Na trzeciej pozycji zawody kończą – Karol Bałaziński (M10), Maciej Duplak (M10N) oraz Sylwia Bołoz (K10N). Tuż za podium „XIV Limanowa Cup” znaleźli się: Martyna Zelek (K10) oraz Małgorzata Sroka (K14) i Dawid Kurnyta (M10N).

Wielkie podziękowania dla władz miasta Rabka – Zdrój : Burmistrza Miasta – Ewy Przybyło, Wiceburmistrza – Robert a Wójciaka, Wójta Gminy Limanowa Władysław Pazdana, Burmistrza Miasta Limanowa Władysława Biedy, Kierownika Wydziału Promocji UM Rabka-Zdrój – Małgorzaty Perucka, Dyrektor MOK – Joanny Lelek , Michała Gondek – Dyrektora Firmy „Columbus Energy”, leśniczego Koziana (Leśnictwo Rabka – Zdrój), Stacji Narciarskiej Kasina Wielka , Sławomira Pala, Straży Miejskiej oraz pracowników rabczańskiego amfiteatru. Słowa podziękowania także dla firm: „Columbus Energy”, „Decathlon”, „Indeco”, „Bank Spółdzielczy w Limanowej, ”Midrew”, „Elfach” oraz  OSP Chabówka i  ZPO Kasina Wielka z Dyrektor Janiną Ziemianin. Podziękowania również dla Nadleśnictwa Nowy Targ i Limanowa za udostępnienie terenów.

Organizatorzy : UKS „Patria” Młynne –  Witold Sochacki, Marek Golonka, Jarosław Bugajski, Miłosz Król, Artur Janik, Jacek Kozłowski, Piotr Pietroń, Katarzyna Pietroń, Jolanta Kozłowska, Piotr Mamala, Jakub Dudek, Maciej Wilk, Stanisław Leśnicki, Jadwiga Papiewska, Paulina Sochacka, Paweł Pietroń, Marcin Leśnicki.

Ostatni akcent „Limanowa Cup 2016” to emocjonujące losowanie nagród, a wśród nich nagroda główna – weekend dla 2 osób w wilii w Zakopanem ufundowana przez Firmę „Columbus Energy”. Szczęśliwcem okazała się Katarzyna Konc z Pabianic.

A na zakończenie zaproszenie na Jubileuszową XV Limanowa Cup do Limanowej przez Prezesa Klubu „Patria” Młynne Witolda Sochackiego -„Wracamy tam gdzie skromnie w 2002 r. zaczynaliśmy. Dziękujemy Wam za przyjazd, stworzenie wspaniałej atmosfery, świetną zabawę  i do zobaczenia za rok”.

Komplet wyników oraz blisko 1000 zdjęć z „XIV Limanowa Cup” na oficjalnej stronie zawodów: www.limanowacup.pl