Czwartek - 14 lipca - utrudnienia drogowe w związku z 73. Wyścigiem Tour de Pologne

11.07.2016

Rozpoczął się  73. Wyścig Tour de Pologne. W tym roku wyścig odbywa się  w dniach 12-18.07.2016r. W trzecim dniu - czwartek - wyścigu kolarze przejadą z Zawiercia do Nowego Sącza, i to właśnie w tym dniu zawodnicy przejadą przez Limanową.  Kolarze wjadą do Góry świętego Jana (około godziny 16.05) od strony Zegartowic, następnie przejadą przez Janowice, Jodłownik, Wilkowisko (16.23), Podłopień, Tymbark (16:31)- tu z drogi powiatowej wjadą na drogę krajową nr 28, którą przejadą kolejno przez Zamieście, Limanową (Rynek - 16.35), aż Mordarkę, Kaninę, Wysokie (Premia Górska Tauron I kat. - 17:04). Meta etapu będzie na Rynku w Nowym Sączu około godziny 18:35.

Przejazd wyścigu to utrudnienia dla kierowców związane z zamykaniem dróg. Jak informuje policja drogi będą zamykane około 30 minut przed przejazdem kolarzy. W Limanowej zamknięcie dróg prawdopodobnie nastąpi już przed godziną 16.00. Wtedy po drodze krajowej nr 28 będą mogły się poruszać po jezdni tylko pojazdy obsługi i zabezpieczenia wyścigu. Kolarze opuszczą teren powiatu około godziny 17.00.  O bezpieczeństwo przejazdu będą dbać policjanci, strażacy, a na ulicy Piłsudskiego (parking przy szpitalu) młodzież ze Związku Strzeleckiego Strzelec (z parkingu przez około godzinę nie będzie można wyjechać).

Trzeci dzień wyścigu to prawdziwy maraton – etap z Zawiercia do Nowego Sącza liczy aż 240 kilometrów. Na początku trasy kolarze będą mogli podziwiać uroki wyjątkowej Jury Krakowsko-Częstochowskiej i powalczą na lotnej premii w Wadowicach. Druga część etapu, to coraz więcej wzniesień i trzy górskie premie: Wysokie, Mystków i Kunów. Po wjeździe do Nowego Sącza na peleton czeka Premia Specjalna Koral, Premia Specjalna Fakro i trzy rundy po 7,4 km.

To właśnie na tym etapie w ubiegłym roku Polacy, Maciej Bodnar i Kamil Zieliński nie dali się dogonić zasadniczej grupie. Bodnar wygrał etap, a Zieliński założył koszulkę lidera. Jak będzie w tym roku? Z pewnością warto wybrać się na trasę przejazdu i zobaczyć z bliska jak wygląda nasz narodowy wyścig!

Poniżej program i mapka z trasą trzeciego etapu.