Zwycięstwo „Hydry" na XVII Małopolskim Spotkaniu Teatrów Gimnazjalnych

08.06.2016

Grupa teatralna „ Hydra ” działająca w Zespole Szkół nr 2 w Starej Wsi jak już wcześniej informowaliśmy , decyzją komisji artystycznej III Przeglądu Artystycznego Dzieci i Młodzieży MaGa , prócz samego Grand Prix konkursu otrzymała pozakonkursową nominację do XVII Małopolskiego Spotkania Teatrów w Krakowie (19-20 maj.2016r.). Komisję zachwycił spektakl i bez wahania nominowali młodych aktorów do kolejnych potyczek na deskach teatru.

Grupa w składzie: Agnieszka Franczak, Klaudia Hebda, Aleksandra Starzyk, Aneta Zimirska, Mariola Florek i Kinga Król zwyciężyły również w Krakowie! „Świadome stosowanie technik teatralnych oraz ogromna wyobraźnia sceniczna to dwa koronne argumenty, które zdaniem komisji przemówiły na naszą korzyść” – mówi Wioletta Kurek opiekun grupy. „ Co ważne tylko naszą grupę poproszono o kolejną prezentacje podczas finału! Jestem wraz z kolegą ks. Danelem Świątkiem z którym przygotowywaliśmy grupę ogromnie dumni z dziewczyn! Wykonały 200% normy”

Oficjalne wyniki :

Komisja w składzie: Aleksandra Brożyna, Małgorzata Stokłosa, Magdalena Plata, Wernika Kapralska  uczestniczki Teatru i oraz Anna Kukawska aktorka jako konsultant; na posiedzeniu w dniu 20 maja postanowiła jak niżej:

I NAGRODA

Grupa HYDRA z Zespołu Szkół Nr 2 w Starej Wsi za spektakl  „Pudło”

GRUPA WARSZTATOWA SCENY 5na3  z MDK al. 29 Listopada w Krakowie, za spektakl  "Dziewczynka i lalka"

II NAGRODA

nie przyznano

III NAGRODA

Koło Teatralne NA TARASIE z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Stróżówce, za spektakl „Mieszczanin szlachchcem”

WYRóŻNIENIA

Studio Teatralne SIGNUM z Prywatnego Gimnazjum Nr 1 im. Marszałka Piłsudskiego w Krakowie za spektakl  „Przypowieść o drodze”

ALTER EGO z Młodzieżowego Domu Kultury im. K. I. Gałczyńskiego w Krakowie za spektakl  „Nie tak”

GIMNAZJALNY ZESPóŁ TEATRALNY z Zespołu Placówek Oświatowych w Maniowach za spektakl: „Zapomniany diabeł”

NAGRODA INDYWIDUALNA

Adrian Bawołek z Koła Teatralnego NA TARASIE z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Stróżówce, za rolę Pana Jourdaine  w spektaklu „Mieszczanin szlachcicem”

Gratulujemy opiekunom oraz grupie teatralnej  Hydra życząc dalszych sukcesów.

Liczba wyświetleń: 1973