Uczennice z Męciny finalistkami Ogólnopolskiego Konkursu „Papież Słowianin”

05.06.2016

W środę 18 maja odbył się już po raz siódmy finał Ogólnopolskiego Konkursu  Wiedzy o Czasach i Osobie Karola Wojtyły – Jana Pawła II – „Papież Słowianin” . Jego finalistkami zostały dwie uczennice Zespołu Szkół nr I im. św. Jana Pawła II w Męcinie Julia Zięba i Zuzanna Pociecha, nad którymi opiekę sprawował ks. Szczepan Depowski.

Głównym celem konkursu było przybliżenie historii, życia i nauczania wielkiego Polaka Jana Pawła II oraz pobudzić świadomość Jego twórczego wkładu w dzieje ojczyzny i całego świata.

W konkursie udział wzięło ok. 400 osób z całej Polski. Składał się on z trzech etapów. Na etapie szkolnym uczniowie przygotowali pracę literacką w oparciu o nauczanie Jana Pawła II. Następnie w marcu zmierzyli się z testem wiedzy na etapie wojewódzkim.  Do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowało się 50 najlepszych uczestników, z ośmiu województw.

Zmagania konkursowe na etapie ogólnopolskim poprzedzone były mszą św. w Archikatedrze Łódzkiej pod przewodnictwem Ks. Bp. Ireneusz Pękalskiego, który wygłosił okolicznościowe kazanie. Następnie po zakończonej Eucharystii, Ks. Biskup, asysta, uczestnicy i ich opiekunowie udali się na plac katedralny, gdzie pod pomnikiem Św. Jana Pawła II odśpiewali „Barkę” i złożyli kwiaty.

Uczennicom z Męciny gratulujemy sukcesu.