Trwa akcja Odkryj Beskid Wyspowy!

30.06.2016

5 czerwca 2016 roku od Urbaniej Góry w Tokarni rozpoczęły się rodzinne wędrówki po Beskidzkich Wyspach w ramach Akcji Odkryj Beskid Wyspowy organizowanej przez Forum Gmin Beskidu Wyspowego. W programie tegorocznej akcji przewidziano 17 /w tym 2 nocne/ rodzinne wędrówki po Beskidzkich Wyspach. Akcja z roku na rok cieszy się ogromną popularnością i zdobywa liczne nagrody. Co niedzielę na mniej lub bardziej znane szlaki Beskidu Wyspowego wyrusza od kilkuset do tysiąca wędrowców, którzy grupowo zdobywają jeden z beskidzkich szczytów.

Już w sobotę 2 lipca akcja Odkryj Beskid Wyspowy zagości w gminie Rabka-Zdrój i obejmie jeden z położonych na tamtejszym terenie szczytów. Będzie to popularny i lubiany cel pieszych wędrówek - Luboń Wielki. Wejście będzie nietypowe, bo nocne. W zdobywaniu szczytu może wziąć udział każdy. Wycieczka na Luboń ruszy w sobotę 2 lipca o godz. 21.00. Miejsce zbiórki: Ośrodek SKI Polczakówka w Rabce - Zarytem. Trasa na szczyt wiodła będzie zielonym szlakiem.

Z kolei 3 lipca (tj. w niedzielę) zapraszamy od wspólnego wyjścia na Ćwilin - drugi co do wysokości szczyt górski Beskidu Wyspowego. Ramowy program każdej  wycieczki wygląda tak samo. Zbiórka wyznaczona jest w Jurkowie, przy kościele parafialnym  o godz. 9.00. Na szczycie odprawiona zostanie msza św., odbędą się konkursy, występy i wspólny poczęstunek.

W ramach akcji Odkryj Beskid Wyspowy w miesiącu  lipcu odbędzie się również cykl 9 imprez pod nazwą IV Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego "Beskidzkie Rytmy i Smaki" na którym będzie przedstawiony bogaty dorobek i tradycje górali Zagórzan, Kliszczaków, Białych Górali, Podhalan i Lachów. W Limanowej impreza ta odbędzie się 9 lipca w Parku Miejskim.

Więcej informacji na stronie organizatora www.odkryjbeskidwyspowy.pl.