Szkolny Piknik Rodzinny w Zespole Szkół Nr 1 w Starej Wsi

09.06.2016

W sobotę 4 czerwca 2016 roku, na boiskach przyszkolnych Zespołu Szkół Nr 1 w Starej Wsi odbył się I Szkolny Piknik Rodzinny zorganizowany wspólnie przez nauczycieli i rodziców uczniów. Pomysłodawcami byli nauczyciele Zespołu Szkół Nr 1 w Starej Wsi. Inicjatywa spotkała się z przychylnością Rady Rodziców i uczniów szkoły.

Impreza łączyła w sobie obchody Dnia Matki, Dnia Ojca i Dnia Dziecka toteż uczestniczyły w niej i wspólnie się bawiły całe rodziny. Organizując piknik w takiej formie chcieliśmy sprawdzić swoje umiejętności organizacyjne, zintegrować we wspólnym działaniu całą społeczność szkolną i środowisko lokalne.

Zabawa rozpoczęła się o godzinie 13.00 i trwała dobrych kilka godzin. Po oficjalnym otwarciu pikniku przez dyrektor Halinę Mąkę i przewodniczącą Rady Rodziców Marzenę Stach odbył się pokaz talentów uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Mali i duzi artyści muzyką, tańcem, a także występami wokalnymi i grą na instrumentach pokazali, że pod względem artystycznym nie odbiegają niejednokrotnie od profesjonalnych wykonawców. Po występach nauczyciele, uczniowie i rodzice wspólnie bawili się biorąc udział w licznych zabawach i konkursach. Ogromny doping słychać było podczas zawodów w skakaniu na skakance. Bardzo emocjonujące były rodzinne i zespołowe biegi na specjalnie do tego przygotowanych  trzyosobowych nartach. W wiązaniu krawatów na czas, po raz kolejny bezkonkurencyjni okazali się być ojcowie. Jedną z wielu konkurencji, która sprawiła, że na twarzach zgromadzonych pojawiał się szeroki uśmiech było niewątpliwie skakanie w workach.

Z kolei na Orliku ogromne emocje wzbudziły mecze piłki nożnej: rodzice kontra dzieci. Najbardziej zacięcie przebiegały rozgrywki ojców z uczniami gimnazjum, które w efekcie zakończyły się wygraną gimnazjalistów. Uczestnicy każdego konkursu otrzymywali drobne nagrody, natomiast zwycięzcy – pamiątkowe medale.

Na ten dzień, dla uczestników pikniku przygotowano wiele różnych atrakcji, tak by każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie. Animatorzy ze Stowarzyszenia „Sursum Corda” malowali twarze dzieci oraz prowadzili zabawy integracyjne. Strażacy i członkowie Auto-Moto Klubu Limanowa, zorganizowali bardzo interesujący pokaz akcji ratunkowej – ratując  z płonącego samochodu rannych i poszkodowanych w wypadku.

Oprócz tego, w trakcie trwania pikniku, uczniowie mogli obejrzeć wóz strażacki, a pod okiem wykwalifikowanych ratowników poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy na fantomach i przy użyciu profesjonalnego sprzętu. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się także ścianka wspinaczkowa zaaranżowana na potrzeby pikniku przez Limanowski Oddział GOPR. Najmłodsze dzieci świetnie się bawiły na wielkich dmuchanych zjeżdżalniach oraz jedząc watę cukrową, lody, soczki i słodycze.

W opinii osób biorących udział w pikniku była to bardzo udana impreza. Podczas pikniku dzieci i młodzież wraz z rodzicami i nauczycielami mogli wspólnie spędzić sobotnie popołudnie w dobrym nastroju i przy wyśmienitej zabawie. Nawet pogoda sprzyjała, opady deszczu i gruba warstwa chmur znikły jakby na zamówienie organizatorów pikniku, a bezchmurne niebo i piękna słoneczna pogoda dodatkowo zachęcały do wypoczynku na świeżym powietrzu i wspólnej zabawy.W sukcesie całego przedsięwzięcia organizatorzy podkreślają rolę licznych sponsorów, darczyńców oraz wytężonej wspólnej pracy i zaangażowaniu wielu osób.

W tym miejscu organizatorzy bardzo serdecznie dziękują niżej wymienionym sponsorom i darczyńcom, którzy wsparli organizację pikniku przekazując na ten cel wpłaty pieniężne, produkty swoich firm, gadżety i drobne upominki dla uczniów bądź wypożyczając własny sprzęt przydatny przy organizacji pikniku.

Piknik zasponsorowały instytucje, organizacje, firmy i osoby prywatne takie jak: Auto Moto Klub Limanowa, Bank Spółdzielczy w Limanowej, Dom Weselny „Ślazyk,” Firma  PPL KORAL, Firma EDEN – Teresa Woźniak, Firma ELEKTRICAL Antonina i Wilhelm Mrożek, Firma Usługi Gastronomiczne „Dutka”, Firma GOLD DROP, Firma Handlowo – Usługowa TRE SAT Trela Janusz, Firma Handlowo – Usługowa „ŹRóDEŁKO” – Jacek Szkrobol, Firma Partner-ALMA Stach, Król Sp. J., Firma Handlowo – Usługowa „PLASTUŚ” Halina Zapała, F.G.P.H.U Jackówka – Zdzisław Puch, Firma TYMBARK-MWS Sp. Z o. o. Sp. K., GOPR – Oddział Limanowa, Katarzyna i Paweł Rosiek CAVERNA, Kawiarnia Pizzeria Apollo Anna Kędroń, Koło Gospodyń Wiejskich w Starej Wsi, Kółko Rolnicze w Starej Wsi, Nauczyciele szkoły, OSP w Starej Wsi, Sołtys Urszula Biernat, Marzena i Mariusz Stach, Radny Józef Mąka, Radny Marek Młynarczyk, Rada Rodziców z Zespołu Szkół Nr 1 w Starej Wsi, Rodzice uczniów, Piekarnia Cukiernia TĘGOBORZE, Polskie Sklepy Spożywcze SPAR, Powiatowy Urząd Pracy w Limanowej, Urząd Gminy Limanowa, Zakład Produkcji Gastronomicznej „Kulinar”, Zakłady Mięsne SZUBRYT Zbigniew Szubryt

Przygotowania do pikniku rozpoczęły się znacznie wcześniej niż sam piknik i wymagały dużego zaangażowania i pracy ze strony wielu osób. Toteż organizatorzy pragną gorąco podziękować wszystkim rodzicom, nauczycielom, pracownikom obsługi szkoły, uczniom i wszystkim osobom, które poświęciły swój czas i zaangażowały się w przygotowanie i zorganizowanie tak udanej imprezy.