Szkolny Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Nowym Rybiu

02.06.2016

Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Nowym Rybiu tradycyjnie już obchodzony jest jako Dzień Sportu pod hasłem „Wesoło i zdrowo, bo na sportowo”. Poprzez zabawy i gry, organizatorzy starali się zachęcić uczniów do współdziałania i zdrowego współzawodnictwa. Dzień Dziecka był alternatywną formą nauki na boisku szkolnym, jak również odpoczynkiem od codziennych lekcji. Dzieci i uczniowie placówki podzieleni zostali na dwie grupy (ze względu na wiek) i wzięli udział w wielu konkurencjach m.in.: bieg z przeszkodami, bieg w workach, przeciąganie liny, czy zabawa pt. „jajko na łyżce”.

W tym dniu zorganizowano również rywalizację na tanecznych matach. Dzieci i uczniowie mieli możliwość przekonać się, że komputer można wykorzystać w różnorodny sposób i nie zawsze musi on kojarzyć się z biernymi formami wypoczynku.

Rozegrano także towarzyski mecz piłki siatkowej: pracownicy szkoły vs. uczniowie. Ostatecznie, po wielkich emocjach, kierując się zasadą „liczy się sport i dobra zabawa”, ogłoszono remis.

Niewątpliwą atrakcją był również pokaz zorganizowany przez OSP w Nowym Rybiu. Dzieci mogły oglądać sprzęt, którym posługują się strażacy podczas codziennej pracy m.in. spróbować komunikować się za pomocą ręcznych radiotelefonów, usiąść za kierownicą wozu strażackiego, jak również zadać pytania doświadczonym strażakom. Mamy nadzieję, że takie spotkania przełożą się na wzbudzanie zaufania do służb mundurowych, jako jednostek które mogą pomóc dziecku w sytuacji zagrażającej jego bezpieczeństwu. Warto przy tej okazji nadmienić, że młodzieżowa grupa OSP Nowe Rybie liczy około 40 osób.

Dzień Dziecka nie mógłby odbyć się bez poczęstunku – zwłaszcza w formie, którą uwielbiają dzieci, czyli lodów i pieczonej kiełbaski. Pozwolił on zregenerować siły zawodników po wyczerpujących konkurencjach.

Dziękujemy organizatorom i sponsorom, a w szczególności: Radzie Rodziców działającej przy szkole w Nowym Rybiu, Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Rybiu, Jadwidze Kowalczyk - nauczycielowi wychowania fizycznego, jak również wszystkim pozostałym pracownikom szkoły, którzy aktywnie włączyli się w organizację tak atrakcyjnego święta!

Cieszymy się, że uczniowie kształtują umiejętności organizowania i aktywnego spędzania wolnego czasu w atmosferze wzajemnej życzliwości i akceptacji  w stosunku do pozostałych zawodników. Mamy nadzieję, że za rok będziemy mieć możliwość spotkania się na kolejnym Dniu Sportu w Szkole w Nowym Rybiu.