Już w ten weekend startuje 8. Wyścig Górski „Przełęcz pod Ostrą”!

30.06.2016

Jak już wcześniej informowaliśmy, 8 lipca br. rozpocznie się 8. Wyścig Górski „Przełęcz pod Ostrą”, zorganizowany przez Auto Moto Klub Limanowa. Po raz trzeci limanowski wyścig będzie eliminacją FIA EHC – Mistrzostw Europy FIA w Wyścigach Górskich. Podczas imprezy rozgrywana będzie także 7 i 8 runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.

Zgodnie z sugestiami FIA, na trasie wyścigu zamontowanych zostanie dodatkowych 168 metrów barier zabezpieczających, na zakrętach pojawią się ochronne bale ze słomy. Jak podkreślają zawodnicy, limanowska trasa jest jedną z najlepiej zabezpieczonych w Europie. Poprawi się także komfort kibicowania: ulepszane są alternatywne drogi dojazdowe do trasy i parkingów, gdzie na prywatnych terenach pomieści się ponad 300 samochodów.

Podczas wyścigów zaangażowanych będzie ponad 250 osób: służby ochrony, zabezpieczające trasę, służby medyczne, strażacy – ochotnicy, policja, sędziowie Polskiego Związku Motorowego, obsługa Biura Zawodów czy biura Prasowego. Obserwatorem ze strony FIA będzie w tym roku David Grace (GBR), obserwatorem PZM Bogusław Piątek, zaś przewodniczącym ZSS po raz kolejny Włodzimierz Szaniawski (POL). W skład ZSS wejdą także Teodor Strobl (SVK) i Sanjin Paro (HRV). Dyrektorem Wyścigu będzie Bogdan Pałka.

Honorowy Patronat nad wyścigiem objął Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa.

Warto przyjechać na wyścig, zapowiada się ciekawa walka. Pojawią się wszyscy liczący się w tej dyscyplinie kierowcy Europy - nareszcie dojedzie Simone Faggioli - mistrz 2015, prowadzący także w tym roku w kategorii aut wyścigowych i jego główni konkurenci Christian Merli i Vladimir Vitver. Ciekawie będzie wyglądać rywalizacja kierowców aut turystycznych: czy nasi najlepsi kierowcy ( m.in. Dubai, Kluza, Myszkier, Szepieniec) dadzą rade czołówce FIA EHC: Mikoli Miljokovicovi, Christianowi Schweigerowi i Antonio Migliuolo? Wszystko rozstrzygnie się już niebawem.

Źródło: http://www.automotoklub.com.pl/