DZIEŃ ZDROWIA I SPORTU W ZESPOLE SZKÓŁ W PISARZOWEJ

10.06.2016

1 czerwca w Publicznym Gimnazjum w Pisarzowej po raz drugi został zorganizowany Dzień Zdrowia i Sportu. Rozpoczął się on wspólną gimnastyką na boisku szkolnym. Następnie uczniowie gimnazjum  mieli możliwość uczestniczenia w wielu zabawach rekreacyjno –ruchowych  na świeżym powietrzu. Nie zabrakło też promocji żywności ekologicznej, którą przygotowały na bazie produktów wytworzonych bez konserwantów uczennice z koła biologicznego. Ważnym punktem imprezy była prezentacja projektu edukacyjnego  wykonanego w ramach ogólnopolskiego  konkursu „Czas na zdrowie”.

W tym samym dniu, po południu, miał miejsce Dzień Dziecka pod hasłem "Rodzice i nauczyciele dzieciom". Uczniowie ze szkoły podstawowej mieli okazję przeżyć wesołe chwile dzięki przygotowanym wspólnie przez rodziców i nauczycieli zajęciom. Dzieci wzięły udział w igrzyskach sportowych. Zabawne konkurencje, takie jak butelkowe kręgle, bieg po buty, bieg kelnera, zabawa „Kto ma więcej piegów?”, choć nie zawsze całkiem sportowe, sprawiły wszystkim wiele radości. Rodzice i panie kucharki zadbali także o zdrowy, kolorowy i smaczny poczęstunek. Na zakończenie rodzice  włączyli się w finał akcji „Czytaj i Ty!”. Całość imprezy zorganizowano w ramach realizacji programu „Szkoła Współpracy”.