Darmowa współpraca z Doradcą Energetycznym w zakresie rozwoju gospodarki niskoemisyjnej

16.06.2016

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej informuje, że dnia 28 kwietnia 2016 r. została podpisana Umowa o partnerstwie na rzecz realizacji Projektu pn.: „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE”. Projekt realizowany jest w ramach I osi priorytetowej Zmniejszenie emisyjności gospodarki - działanie 1.3. Wspieranie efektywności energetycznej w budynkach - poddziałanie 1.3.3. w formie projektu partnerskiego, w którym NFOŚiGW pełni rolę Partnera Wiodącego a określone Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Województwo Lubelskie pełnią rolę Partnerów.

Projekt polega na budowie ogólnokrajowej sieci doradców, których działania mają wspierać osiągniecie przez Polskę celów pakietu energetyczno-klimatycznego Unii Europejskiej, a w konsekwencji przyczynić się do poprawy jakości powietrza.

Odbiorcami działań są instytucje publiczne, przedsiębiorcy, wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe oraz osoby fizyczne.

Cele projektu:

- zwiększenie świadomości społeczeństwa w zakresie rozwoju gospodarki niskoemisyjnej poprzez działania informacyjno-edukacyjne, promocję, wymianę doświadczeń, tworzenie bazy wiedzy;
- wsparcie gmin w przygotowaniu i wdrażaniu Planów Gospodarki Niskoemisyjnej oraz przeprowadzaniu szkoleń dla energetyków gminnych;
- wsparcie w przygotowaniu i wdrażaniu inwestycji w zakresie efektywności energetycznej, odnawialnych źródeł energii i poprawy jakości powietrza;
- pomoc w doborze źródeł finansowania oraz weryfikowanie audytów energetycznych

W ramach małopolskiego systemu wsparcia pracuje aktualnie 5 Doradców Energetycznych, którzy udzielają nieodpłatnych usług doradczych w zakresie działań na rzecz rozwoju gospodarki niskoemisyjnej z zachowaniem zasad zrównoważonego rozwoju.

Doradcą Energetycznym oddelegowanym do współpracy na obszarze Gminy Limanowa jest Justyna Jesionek (WFOŚiGW w Krakowie, ul. Kanoniczna 12, 31-002 Kraków, tel. 785 855 93, e-mail: [email protected] lub [email protected]).

Wszelkie informacje dotyczące Projektu dostępne są na stronie internetowej www.wfos.krakow.pl oraz pod linkiem https://nfosigw.gov.pl/o-nfosigw/doradztwo-energetyczne/