Czy dobro można zmierzyć? – akcja „Kilometry Dobra” w SP w Nowym Rybiu

01.06.2016

Czy istnieje miara ludzkiego dobra i życzliwości? Okazuje się, że tak! Uczniowie i pracownicy Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Nowym Rybiu, poprzez włączenie się w akcję „Kilometry Dobra”, mieli możliwość zarówno pomóc podopiecznym Limanowskiej Akcji Charytatywnej, jak również udowodnić, że dobro można „zmierzyć”.

Kampania „Kilometry Dobra” to zbiórka pieniędzy na określone cele – w naszym rejonie fundusze przekazane zostaną na leczenie i rehabilitację osób niepełnosprawnych z powiatu limanowskiego, nie dysponujących wystarczającymi zasobami pieniężnymi.

Społeczność Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Nowym Rybiu włączyła się w akcję poprzez organizację loterii fantowej na szkolnej zabawie oraz poprzez zbiórkę pieniędzy do puszki podczas szkolnych przerw. Szkolny finał akcji, polegał na układaniu zebranych złotówek w ciąg monet. Każde dziecko, uczeń i pracownik szkoły mógł przykleić na taśmę „swoją złotówkę”. Dzieci z radością układały monety, mierzyły otrzymany odcinek, a poprzez włączanie się w działalność charytatywną, miały możliwość kształtowania empatycznej i otwartej postawy. Wszystko zorganizowano po to, by uczniowie w przyszłości coraz bardziej otwierali się na innych ludzi, byli wrażliwi na ich potrzeby.

Dodatkową atrakcją akcji „Kilometry Dobra” jest próba pobicia rekordu Guinnessa, dotyczącego długości szeregu monet o jednym nominale. Jak twierdzą organizatorzy, aby to się udało potrzeba aż 75km. Czy rekord Guinnessa uda się pobić? Tego nie wiadomo.  Jednak organizatorzy mają nadzieję, że pomoc trafi do potrzebujących, a szkolna społeczność przyczyni się do szerzenia dobra.