Sukces gimnazjalistów z Rupniowa w Konkursie Wojewódzkim

01.05.2016

Grupa uczniów z Gimnazjum w Rupniowie wzięła udział w konkursie pt. „Drzewo recenzji - warto czy nie warto przeczytać?” zorganizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie i Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich. Na konkurs wpłynęło 280 prac z całego województwa, a wśród nich znalazły się dwie nagrodzone, autorstwa uczniów klasy drugiej gimnazjum z Zespołu Szkół w Rupniowie.

Gimnazjaliści napisali recenzje dwóch książek, tj. powieści młodzieżowej autorstwa Ewy Nowak pt. „Bransoletka” i obszernej powieści historycznej zatytułowanej „Henryk VIII – król i jego dwór” napisanej przez Alison Weir. Katarzyna Szumańska – otrzymała nagrodę, a Karol Młyński - wyróżnienie.

Dnia 22 kwietnia br. nagrodzeni uczniowie udali się do Krakowa, gdzie odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Nagrodzonym gratulujemy!