Stara Wieś I obrońcą tytułu Mistrza Gminy w „6-tkach” piłkarskich!

08.05.2016

Za nami kolejne piłkarskie emocje. Dnia 9 maja br. na „Orliku” przy Zespole Szkół w Pisarzowej odbyły się Mistrzostwa Gminy Limanowa w piłce nożnej chłopców „6-tki” piłkarskie. Do rywalizacji zgłosiło się sześć szkół gimnazjalnych:  Rupniów, Męcina, Stara Wieś nr 1, Mordarka, Pasierbiec oraz Pisarzowa.

Zawody zostały rozegrane w dwóch grupach. W pierwszej znalazła się Męcina, Stara Wieś oraz Pasierbiec, zaś w drugiej Pisarzowa, Rupniów i Mordarka. Po zaciętej walce awans do dalszych rozgrywek wywalczyły drużyny z Pisarzowej, Rupniowa, Męciny i Starej Wsi I.

Mecz o IV – III miejsce, przy olbrzymim dopingu publiczności wygrali gospodarze turnieju, czyli Pisarzowa. Do najbardziej emocjonujących i zaciętych należał mecz finałowy w którym zmierzyły się drużyny z Męciny i Starej Wsi I. Ostatecznie gimnazjaliści z Męciny musieli uznać wyższość ubiegłorocznych Mistrzów ze Starej Wsi I.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce – gimnazjum Stara Wieś I

II miejsce – gimnazjum Męcina

III miejsce – gimnazjum Pisarzowa

IV miejsce – gimnazjum Rupniów

V miejsce – gimnazjum Pasierbiec, Mordarka

Zwycięska drużyna grała w składzie: Grabowski Artur, Kita Karol, Liptak Łukasz, Liptak Mariusz, Marcisz Bartosz, Marcisz Filip, Marcisz Kacper, Palacz Kamil, Postrożny Mateusz, Strug Dominik, Tomaszek Paweł, Twaróg Tomasz, Więcek Sebastian, Włodarczyk Filip. Opiekunem gimnazjalistów ze Starej Wsi I jest Marek Młynarczyk.

Wszystkie drużyny otrzymały nagrody oraz pamiątkowe dyplomy, a trzy pierwsze miejsca zostały dodatkowo wyróżnione pucharami. Podsumowania Turnieju oraz wręczenia nagród dokonali Marian Mąka – Wice Wójt Gminy Limanowa oraz Wojciech Korabik – Kierownik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Gminy Limanowa.

Chłopcom ze Starej Wsi gratulujemy obrony tytułu Mistrza Gminy i życzymy sukcesu na zawodach powiatowych 13 maja br. w Tymbarku.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce – gimnazjum Stara Wieś I